Birmingham City negocjuje obniżkę pensji

Birmingham City negocjuje obniżkę pensji
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: The Telegraph

Birmingham City jako pierwszy klub w Championship próbuje zareagować na potencjalny kryzys ekonomiczny związany z koronawirusem poprzez obniżenie pensji piłkarzy.

Klub zajmujący obecnie 16. miejsce na zapleczu Premier League zapytał o taką możliwość zawodników zarabiających powyżej sześciu tysięcy funtów na tydzień. Ich zarobki na najbliższe cztery miesiące miałyby zostać obniżone o połowę. Władze „Blues” zakładają, że należności będą sukcesywnie spłacane od momentu, kiedy powrócą rozgrywki ligowe. Te w całej Anglii zostały zawieszone do 30 kwietnia.

Jak informuje „The Telegraph”, Birmingham zwróciło się ze swoją prośbą do agentów piłkarzy, wystosowując następujący komunikat: „Biorąc pod uwagę te niecodzienne okoliczności, w których znalazł się nie tylko klub, ale i w ogóle biznes oraz cały kraj, zwracamy się do Was z prośbą o czasową obniżkę pensji. Zapewni ona możliwość dalszego funkcjonowania klubu w obecnych warunkach”.

Kluby Championship już w zeszłym tygodniu dyskutowały na temat ogólnego planu redukcji pensji na czas kryzysu związanego z koronawirusem. Birmingham nie będzie bowiem jedynym zespołem, który odczuje go mocno pod względem finansowym.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy