Birmingham City negocjuje obniżkę pensji

Birmingham City negocjuje obniżkę pensji
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: The Telegraph

Birmingham City jako pierwszy klub w Championship próbuje zareagować na potencjalny kryzys ekonomiczny związany z koronawirusem poprzez obniżenie pensji piłkarzy.

Klub zajmujący obecnie 16. miejsce na zapleczu Premier League zapytał o taką możliwość zawodników zarabiających powyżej sześciu tysięcy funtów na tydzień. Ich zarobki na najbliższe cztery miesiące miałyby zostać obniżone o połowę. Władze „Blues” zakładają, że należności będą sukcesywnie spłacane od momentu, kiedy powrócą rozgrywki ligowe. Te w całej Anglii zostały zawieszone do 30 kwietnia.

Jak informuje „The Telegraph”, Birmingham zwróciło się ze swoją prośbą do agentów piłkarzy, wystosowując następujący komunikat: „Biorąc pod uwagę te niecodzienne okoliczności, w których znalazł się nie tylko klub, ale i w ogóle biznes oraz cały kraj, zwracamy się do Was z prośbą o czasową obniżkę pensji. Zapewni ona możliwość dalszego funkcjonowania klubu w obecnych warunkach”.

Kluby Championship już w zeszłym tygodniu dyskutowały na temat ogólnego planu redukcji pensji na czas kryzysu związanego z koronawirusem. Birmingham nie będzie bowiem jedynym zespołem, który odczuje go mocno pod względem finansowym.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy