Blatter: MŚ 2022 w Katarze tylko zimą!

Blatter: MŚ 2022 w Katarze tylko zimą!
Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Źródło: DFB

Prezydent FIFA Sepp Blatter po raz pierwszy głośno i dosadnie wyraził swoje zdanie na temat terminu rozegrania Mistrzostw Świata w 2022 roku w Katarze. Szwajcar popiera kontrowersyjny pomysł dotyczący odbycia się Mundialu w okresie zimowym.

Wielkim problemem dla organizatorów Mistrzostw Świata w Katarze jest miejscowy klimat. Ogromne temperatury latem, czyli w tradycyjnym terminie rozgrywania Mundialu, powodują, że Komitet Wykonawczy FIFA zastanawia się nad przeniesiem MŚ na okres zimowy. Zwolennikiem takiego pomysłu jest Sepp Blatter. 

- Mistrzostwa Świata w Katarze mogą się odbyć tylko zimą - powiedział dzisiaj przebywający w Austrii prezydent FIFA. Z podobnym pomysłem już dawno wyszedł legendarny Franz Beckenbauer, który zgromadził wielu entuzjastów wokół siebie i swojej idei.

- W takim upale nie można grać w piłkę. To będzie uciążliwe dla piłkazy - twierdzi Szwajcar, który uważa, że klimatyzowane stadiony nie rozwiążą wszystkich problemów. - Na pewno można schłodzić stadion, ale nie można tego samego zrobić z całym krajem. W związku z tym ja i Komitet Wykonawczy musimy mieć odwagę, żeby uświadomić związki ligowe w jakim jesteśmy położeniu.

Ze stanowiska Seppa Blattera zadowolony jest prezydent Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. - Nie słyszałem tego bezpośrednio od niego, ale uważam, że wszystko jest w jak najlepszym porządku - powiedział Wolfgang Niersbach. W podobnym tonie wypowiedział się Oliver Bierhoff. - Nie mam wątpliwości, że lepiej byłoby grać zimą. Jestem zaskoczony, że prezydent FIFA tak jasno postawił sprawę. Zobaczymy co wydarzy się w przyszłości - komentuje sprawę menadżer reprezentacji Niemiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?! Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy