Bochniewicz tłumaczy się z „cudownego ozdrowienia”. Ładny gest młodzieżowego reprezentanta Polski

Bochniewicz tłumaczy się z „cudownego ozdrowienia”. Ładny gest młodzieżowego reprezentanta Polski fot. Eurosport
Mateusz Michałek
Źródło: Paweł Bochniewicz I Instagram

Paweł Bochniewicz odniósł się do sytuacji z końcówki poniedziałkowego meczu Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Wisłą Kraków.

W doliczonym czasie gry spotkania młodzieżowy reprezentant Polski leżał na murawie i można było przypuszczać, że coś u się stało. W momencie, gdy Jarosław Przybył zagwizdał po raz ostatni, 23-latek jednak momentalnie wstał i zaczął cieszyć się ze zwycięstwa z kolegami z drużyny (2:0 po dwóch bramkach Mateusza Matrasa). Obrazki przedstawiające całą sytuację nazwaną „cudownym ozdrowieniem” oczywiście bardzo szybko stały się internetowym hitem.

Oto, jak skomentował sprawę Bochniewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych:

„OK, przyznaję Wam rację - to była głupota. Zupełnie niepotrzebna. Gdyby ta sytuacja dotyczyła innego piłkarza, zwłaszcza dobrze mi znanego, pewnie sam ruszyłbym z szyderką, troszkę podogryzał. Czasami najtrudniej racjonalnie ocenić okoliczności, gdy dotyczą one akurat nas samych.

Nieistotne, że był faul. Nieistotne, że zaraz miał skończyć się mecz. Trzeba było wstać i się nie wygłupiać. Szczęście w nieszczęściu, że zdarzenie nie miało wpływu na końcowy wynik oraz że żaden z rywali nie czuł się przez to pokrzywdzony. Młodzieżowy reprezentant Polski powinien dawać przykład i ja taki dałem - tyle że… jak nie robić.

Człowieka jednak poznaje się nie po tym, że pobłądził, tylko czy i w jaki sposób potrafi się z tym uporać. Dlatego w tym miejscu chciałbym zadeklarować: to był pierwszy i ostatni raz. Taka sytuacja już się nie powtórzy, a ja jeszcze bardziej będę pamiętał o zasadach fair-play.

PS
Fajnie, gdyby z tego niepotrzebnego zachowania wynikło coś dobrego. W związku z tym proszę Was o wskazanie osoby, która bardzo chciałaby oglądać mecze Górnika z trybun, ale ze względów finansowych nie może sobie na to pozwolić (może też być dzieciak z rodzicem lub opiekunem) - kupuję karnet na rundę wiosenną :)”.  

Bochniewicz rozegrał w tym sezonie 18 spotkań w Ekstraklasie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy