Boniek o pominięciu Grosickiego przy powołaniach

Boniek o pominięciu Grosickiego przy powołaniach
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, wypowiedział się na łamach „Przeglądu Sportowego” na temat braku powołania na wrześniowe mecze reprezentacji dla Kamila Grosickiego.

Dziennikarze „Przeglądu Sportowego” przeprowadzili z Bońkiem dłuższy wywiad. Jedną ze spraw, którą poruszyli, było właśnie pominięcie Grosickiego przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka. Przypomnijmy, że 30-letni skrzydłowy w ostatnich dniach sierpnia był o krok od transferu do Bursasporu, ale ostatecznie został on w Hull City.

- Mam nadzieję, że Kamil wróci do reprezentacji, natomiast wydaje mi się, że drużyna powinna zostać odmłodzona. Nie możemy ciągle grać tą samą jedenastką. Kamil jest w Hull, zarabia dobre pieniądze. Najlepszą metodą, żeby ktoś chciał go kupić, jest dobra gra w klubie. Wtedy zgłosi się po niego nie jedna czy dwie drużyny za pięć dwunasta, ale piętnaście w normalnym trybie. Być może Hull to nie Sopot, ale sam sobie tak wybrał. Niech się skoncentruje na pracy, a wtedy może wróci do kadry.

- Kuba Błaszczykowski? Nie rozmawiałem na ten temat z trenerem. Może chciał zaprosić wszystkich, którzy stanowili o sile reprezentacji, aby powiedzieć im, że od dzisiaj obowiązuje standard: kto nie gra, nie dostaje powołania.

[Wtedy Grosickiego też by zaprosił] - Panowie, k... , ale on to nawet nie trenował! Gdyby zmienił klub, lepiej żeby zaczął się aklimatyzować i normalnie trenować z nowym zespołem. Stało się inaczej. Natomiast selekcjoner Brzęczek wyznaczył pewne standardy, których ja też od niego oczekuję i być może kilku piłkarzy nie zobaczymy na następnym zgrupowaniu - powiedział Boniek (cały wywiad TUTAJ).

Już dzisiaj Polacy zmierzą się w ramach Ligi Narodów z Włochami (początek meczu o 20:45). We wtorek zagrają towarzysko z Irlandią.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy