Borussia Dortmund pobije swój rekord? Poważny kandydat na nowego napastnika

Borussia Dortmund pobije swój rekord? Poważny kandydat na nowego napastnika
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Radio Galega

Maximiliano Gómez może wzmocnić ekipę BVB.

Niemiecki klub przymierza się do pozyskania Urugwajczyka już od jakiegoś czasu. Niedawno doszło do spotkania pomiędzy dyrektorem sportowym Celty Vigo a działaczami BVB. Tematem rozmów był właśnie Gómez.

Nieoficjalnie mówi się, że galicyjski klub oczekuje za swojego zawodnika około 50 milionów euro. Jeżeli transfer zamknie się we wspomnianej kwocie to 21-latek stanie się najdroższym zakupem w historii Borussii Dortmund. Obecny rekord należy do André Schürrle, którego pozyskanie pochłonęło 30 milionów euro.

Napastnik trafił do Celty Vigo z urugwajskiego Defensor Sporting Club w zeszłym roku. Hiszpanie zapłacili za jego transfer cztery miliony euro, a ten odpłacił się golami. W 29 ligowych spotkaniach zdobył 14 bramek i zaliczył trzy asysty. Jego umowa z obecnym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu Lille zaszalało, ale i zrobiło potencjalnie świetny biznes. OFICJALNIE: Jonathan David najdroższym transferem w historii klubu OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie OFICJALNIE: Höjbjerg w Tottenhamie Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Raków Częstochowa stawia na Greka. OFICJALNIE: Papanikoláou szóstym transferem okna Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy