Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a

Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a fot. uslatar / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sky

Perspektywiczny wychowanek FH Hafnarfjördur Cole Campbell zasili szeregi Borussii Dortmund, a właściwie jej drużyny do lat 17 lub 19 - poinformowało Sky.

Skauci zaobserwowali wielki talent w Islandii. Jeszcze przed ukończeniem 16. roku życia ofensywny pomocnik zaliczył debiut z ławki w pierwszym zespole w najwyższej klasie rozgrywek ligowych. Na co dzień występuje w drużynie U-19.

Klub z Signal Iduna Park postanowił dłużej nie zwlekać i jak najszybciej wcielić rozwojowego gracza ofensywnej formacji do swojej akademii. Tam jego dalsze postępy będą monitorowane w młodzieżowej rywalizacji o najwyższe cele.

To samo źródło dotarło do wieści, że o Islandczyka, posiadającego również obywatelstwo Stanów Zjednoczonych, ubiegało się wiele innych europejskich marek, w tym między innymi Bayern Monachium. Po dokładnym przejrzeniu ofert, rodzina i sam zawodnik zdecydowali się na przeprowadzkę do Dortmundu.

Campbella wyróżnia świetna technika i rozumienie gry, dlatego jego umiejętności najlepiej kształtują się, gdy występuje na „dziesiątce”. Skauci prognozują, że zawodnik za kilka lat może zaznaczyć swoją obecność w Bundeslidze.

Jeszcze przed przybyciem na Islandię w 2020 roku Cole Campbell przyuczał się w szkółce Atlanty United.

Latem ubiegłego roku 16-latek zadebiutował z kolei w reprezentacji Islandii U-17. Do dziś zanotował dla niej pięć występów, które okrasił dwoma bramkami.

W przyszłości wybierze kadrę, gdyż jego matka pochodzi z Islandii, natomiast ojciec jest Amerykaninem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy