Bramkarz definitywnie żegna się z Legią Warszawa

2024-06-17 18:08:46; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Bramkarz definitywnie żegna się z Legią Warszawa Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Legionisci.com

Definitywne przenosiny Cezarego Miszty do Rio Ave doszły do skutku - czytamy na łamach Legionisci.com.

Cezary Miszta zimą dołączył do Rio Ave zimą na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa. Polski bramkarz długo czekał na debiut w barwach portugalskiego klubu. Na murawie pojawił się w meczu ostatniej kolejki tamtejszej ekstraklasy z Benficą (1:1). 22-latek zebrał dobre recenzje za swój występ, zostając wybrany piłkarzem spotkania.

Rio Ave zapewniło sobie opcję wykupu golkipera z Warszawy i jego pozostanie na Półwyspie Iberyjskim sugerowało już „O Jogo”. O podobnym scenariuszu napisał na Twitterze Tomasz Ćwiąkała, dając do zrozumienia, że sprawa jest przesądzona.

Teraz do tematu wrócił serwis Legionisci.com. Jak czytamy, Portugalczycy skorzystali już z opcji wykupienia Miszty.

Tym samym zawodnik mający na koncie występy w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski odejdzie z Legii z dorobkiem 36 meczów i 15 czystych kont w jej pierwszym zespole. Biorąc pod uwagę obecność w kadrze drużyny Kacpra Tobiasza oraz Dominika Hładuna, miałby trudno o to, by w najbliższym czasie go powiększyć. Stąd wzięło się zresztą pierwotne wypożyczenie do Portugalii.

Rio Ave zajęło 11. miejsce w tabeli swojej ekstraklasy. Podstawowym bramkarzem ekipy był do tej pory 33-letni Jhonatan. Zobaczymy, jak będzie w kolejnym sezonie.