Buffon do 44. roku życia w Juventusie?!

Buffon do 44. roku życia w Juventusie?! fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Zaskakujące wieści przekazał Nicolò Schira. Według włoskiego dziennikarza Gianluigi Buffon rozważa podpisanie jeszcze jednego kontraktu z Juventusem.

Mistrz świata z 2006 roku to żywa legenda włoskiej piłki. Jest rekordzistą pod względem występów w Serie A i jednym z najważniejszych piłkarzy w szatni „Starej Damy”.

Golkiper już w czwartek skończy 43 lata, ale mimo to istnieją spore szanse na jego dalsze występy między słupkami obecnej drużyny. Jak bowiem podaje Schira, Włoch zastanawia się na przedłużeniem wygasającej w czerwcu umowy.

Włoski dziennikarz przekonuje, że Gianluigiemu Buffonowi marzy się tytuł zawodnika z najdłuższym stażem we włoskiej ekstraklasie. Obecnie rozgrywa on swój 24. sezon w Serie A i jak dotąd w 653 występach zanotował 298 czystych kont.

Ponadto miałby on jeszcze jedną szansę na wygraną upragnionej Ligi Mistrzów.

W trwającej kampanii dziesięciokrotny zdobywca tytułu mistrzowskiego na Półwyspie Apenińskim otrzymał od Andrei Pirlo sześć okazji do wykazania się ciągle wysokimi umiejętnościami. W trzech przypadkach kończył mecz bez straty bramkowej.

Kiedy bramkarz w 2018 roku opuszczał Juventus, aby dołączyć do Paris Saint-Germain, wydawało się, że jest to jego łabędzi śpiew, jeśli chodzi o zawodową karierę. Następnie, już po powrocie do Turynu, Włoch sam deklarował chęć rozwijania się w innej profesji, ale wygląda to, że plany te odłożył na potem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy