Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach

Freiburg już do przerwy prowadził z Borussią Mönchengladbach aż 6:0. Ostatecznie też takim wynikiem zakończył się mecz zamykający 14. kolejkę Bundesligi.

„Breisgau-Brasilianer” strzelanie rozpoczęli już w drugiej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Maximilian Eggenstein. Jak się okazało chwilę potem, w ten sposób został otworzony worek z bramkami, gdyż po pięciu minutach było 2:0, a to za sprawą trafienia Kevina Schade’a.

Gospodarze popełniali mnóstwo błędów w obronie, co skrzętnie wykorzystywali rywale.

Między dwunastą a dwudziestą piątą minutą padły aż trzy gole. W notatniku arbitra głównego wśród strzelców zapisali się Philipp Lienhart (12. minuta), Nicolas Höfler (19. minuta) i Lucas Höler (25. minuta). Bramkę na 6:0 jeszcze przed przerwą zdobył Nico Schlotterbeck.

Ostatecznie po zmianie stron piłka już więcej razy nie wpadła do siatki. Zawody z przewagą jej posiadania zakończyły „Źrebaki”, dla których była to jednak już druga wysoka porażka z rzędu. Przed tygodniem poległy one bowiem w derbach z 1. FC Köln 1:4 i ich piłkarze zapowiadali szumnie, że zrobią wszystko, aby kibice o tym zapomnieli.

Wracając do Freiburga, jest to dla niego pierwsza wygrana z Borussią Mönchengladbach na wyjeździe od 26 lat.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa” Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa”