Cardiff kontaktowało się z innymi klubami z Premier League w sprawie zapłaty za transfer Sali

Cardiff kontaktowało się z innymi klubami z Premier League w sprawie zapłaty za transfer Sali
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Mail on Sunday

Władze Cardiff City cały czas nie zrobiły pierwszego przelewu na konto Nantes za transfer Emiliano Sali. „The Mail on Sunday” poinformowało, że beniaminek Premier League zaczął radzić się w tej sprawie inne kluby z ligi angielskiej.

Działacze walijskiego zespołu skontaktowali się podobno z kilkoma klubami rywalizującymi na co dzień na najwyższym angielskim szczeblu, próbując ustalić, czy istnieją podstawy, by nie uiszczać całej opłaty za transfer argentyńskiego napastnika lub w ogóle za niego nie płacić.


Cardiff chce dowiedzieć się m.in. tego, czy inne zespoły w ostatnich miesiącach interesowały się Salą, tak, jak mówił jego przedstawiciel, Willie McKay. Argentyńczyka chciały ponoć również m.in. Everton i West Ham. Istnieją jednak podejrzenia, że mogła być to tylko próba zawyżenia ceny za zawodnika.

Prezes Cardiff, Mehmet Dalman, już parę razy komentował całą sprawę. - Jeśli mamy kontraktowy obowiązek zapłaty za transfer, to oczywiście to zrobimy. Jesteśmy honorowym klubem. W przypadku pojawienia się jednak pewnych nieprawidłowości, ode mnie jako prezesa i człowieka, który jest odpowiedzialny za interesy klubu, z pewnością oczekiwalibyście tego, by wszystko zostało sprawdzone - powiedział kilka dni temu działacz.

Przypomnijmy, że Nantes i Cardiff doszły do porozumienia na poziomie 17 milionów euro. Płatność za transfer została rozłożona na trzy lata.

Sala zginął 21 stycznia. Argentyńczyk podróżował samolotem z pilotem Davidem Ibbotsonem. Wrak maszyny znaleziono na dnie kanału La Manche.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy