CAS przywrócił im 24 punkty. Walczyli o utrzymanie, zagrają w pucharach?

CAS przywrócił im 24 punkty. Walczyli o utrzymanie, zagrają w pucharach?
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Angel Krasimirov

Były mistrz Rumunii CFR Cluj wygrał apelację w sprawie potrącenia 24 punktów.

W lutym jeden z najbardziej utytułowanych klubów w kraju został ukarany z powodu licznych długów wobec państwa, byłych zawodników i trenerów. 

Zmiana decyzji sądu sprawiła, że trzykrotni mistrzowie Rumunii awansowali z 16. pozycji w tabeli na trzecią i na dwie kolejki przez końcem rozgrywek mają duże szanse na awans do europejskich pucharów. 

"Dziś rano, nasz klub został poinformowany o pozytywnej decyzji sądu. Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wierzyli w powodzenie apelacji i byli z nami w tym trudnym czasie" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

To jednak nie koniec problemów w "Vișiniii". Na początku obecnego tygodnia Cluj i inne czołowe kluby z Rumunii zostały bowiem ukarane przez krajową federację za nieuregulowanie swoich finansów, co jest ważnym elementem procesu przyznawania licencji do gry w lidze. W konsekwencji tego wydarzenia, zespół rozpocznie nowy sezon z odjętymi sześcioma punktami. 

Problemy w zakresie infrastruktury są obecne w wielu rumuńskich klubach, które z trudem spełniają warunki administracyjne, prawne i finansowe ustanowione przez UEFA.
Więcej na temat: CFR Cluj Rumunia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy