Cavani od bohatera do... zawieszenia. Angielska federacja przyjrzy się rzekomo rasistowskiemu wpisowi Urugwajczyka

Cavani od bohatera do... zawieszenia. Angielska federacja przyjrzy się rzekomo rasistowskiemu wpisowi Urugwajczyka fot. Stefan Ugljevarevic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Edinson Cavani przyczynił się w znaczącym stopniu do odniesienia ligowego zwycięstwa Manchesteru United nad Southampton (3:2) i wkrótce może zostać zmuszony do odbycia przymusowej pauzy, o ile The FA zdecyduje się go zawiesić za umieszczenie rasistowskiego wpisu w mediach społecznościowych.

„Czerwone Diabły” nie rozpoczęły najlepiej pojedynku ze „Świętymi” i już po pierwszej połowie przegrywali z nimi 0:2 po bramkach zdobytych przez Jana Bednarka oraz Jamesa Warda-Prowse'a.

Na dodatek ekipa z Old Trafford straciła Davida De Geę, który nabawił się urazu po jednej z interwencji i nie był w stanie kontynuować zawodów po przerwie.

Jego miejsce na boisku zajął Dean Henderson i w ten sposób zadebiutował w rozgrywkach Premier League w barwach Manchesteru United, ponieważ do tej pory Ole Gunnar Solskjær dał mu zagrać tylko dwa razy w Pucharze Ligi Angielskiej oraz raz w Lidze Mistrzów.

Poza nim na placu gry pojawił się także Edinson Cavani. Obecność Urugwajczyka na murawie odmieniła oblicze „Czerwony Diabłów”, które po dwóch zdobytych przez niego bramkach oraz zaliczonej asyście odniosły zwycięstwo 3:2.

Doświadczony napastnik otrzymał wiele sympatycznych wpisów w mediach społecznościowych ze strony kibiców z rodzimego kraju, angielskiego klubu oraz od śledzących jego karierę osób.

33-latek postanowił odpowiedzieć na kilka z nich i jeden okrasił komentarzem „Gracias negrito”, co od razu zwróciło uwagę przedstawicieli The FA na możliwe naruszenie obecnych wytycznych dotyczących rasizmu.

Manchester United poinformował swojego piłkarza o reakcji krajowego związku i ten natychmiast usunął wpis, który nie miał dla niego sugerowanego charakteru, ponieważ jest on powszechnie używanym wyrażeniem w Ameryce Południowej, gdzie jego interpretacja jest zupełnie inna niż w Anglii.

Szybka reakcja nie zmieniła stosunku Angielskiej federacji do zaistniałej sytuacji i ta może zdecydować się nawet na wykluczenie Cavaniego z trzech spotkań.

Taka absurdalna kara jest możliwa, ponieważ nie tak dawno jednomeczowym zawieszeniem został ukarany Bernardo Silva za umieszczenie żartobliwego wpisu na temat klubowego kolegi - Benjamina Mendy'ego.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów Milik tuż-tuż przeprowadzki. Wstępne porozumienie klubów OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Gerard Piqué wybrał nowego trenera swojego klubu. Stary znajomy z Barcelony i absolutny debiutant OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy