Cel transferowy Arsenalu i Liverpoolu z olbrzymią klauzulą?

Cel transferowy Arsenalu i Liverpoolu z olbrzymią klauzulą? fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Andrea Belotti ma wkrótce przedłużyć swoją umowę z Torino.

Włoch imponuje formą w trwających rozgrywkach i zdobył już dziesięć bramek w 11 ligowych spotkaniach. Napastnik "Granaty"  wzbudził w ten sposób spore zainteresowanie na rynku transferowym, a angielskie kluby, w tym Arsenal, Liverpool czy Everton, już przygotowywały się do licytacji. Będą miały jednak utrudnione zadanie, ponieważ Torino planuje wpisać w nową umowę z zawodnikiem wysoką klauzulę.

Turyńczycy zdają sobie sprawę z potencjału 22-latka, dlatego chcą się upewnić, że w przypadku sprzedaży zarobią naprawdę sporo. Zawodnik od kilku tygodni negocjował warunki nowego kontraktu, który ma przedłużyć jego pobyt w drużynie "Byków" do 2021 roku. W tym czasie ma zarabiać półtora miliona euro na sezon. W umowie znajdzie się też zapis o klauzuli odstępnego wynoszącej 94 miliony euro.

Działacze Torino mają się zabezpieczyć także przed zapędami rywala zza miedzy, Juventusu, który również był łączony ze sprowadzeniem Belottiego. "Granata" zastrzegła bowiem, że klauzula dotyczy wyłącznie klubów spoza Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy