Chelsea chce rozchwytywanego napastnika. Jest po pierwszych rozmowach

2024-06-22 22:49:07; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Chelsea chce rozchwytywanego napastnika. Jest po pierwszych rozmowach Fot. Brian Minkoff / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: The Athletic

Chelsea nawiązała kontakt z przedstawicielami Jonathana Davida z Lille - poinformował David Ornstein z „The Athletic”.

Przedstawiciele „The Blues” przeprowadzili w minionych okienkach bardzo dużą liczbą transferów. Wśród nich nie znalazł się jednak napastnik gwarantujący regularność w zdobywaniu bramek. Dlatego spodziewamy się tego, że ekipa ze Stamford Bridge spróbuje w najbliższych tygodniach naprawić ten błąd.

Nasze przypuszczenia potwierdza między innymi David Ornsteina z „The Athletic”, przekonując, że Chelsea nawiązała kontakt z agentami rozchwytywanego Jonathana Davida z Lille.

Reprezentant Kanady jest już od dłuższego czasu nastawiony na opuszczenie struktur francuskiego klubu na rzecz spróbowania sił na wyższym poziomie.

Początkowo grono interesantów odstraszały wysokie oczekiwania jego pracodawcy. Potem on sam przesadnie wyceniał swoje umiejętności. Teraz wszystkie strony zeszły z ceny z uwagi na wygasający za rok kontrakt. Wpłynęło to momentalnie na ponowne pojawienie się sporej liczby drużyn wokół atakującego, zwiastując hitowy transfer z jego udziałem.

Na razie trudno wyrokować, na ile poważnie do tematu podchodzą „The Blues”, bo nie rozpoczęli żadnych rozmów z Lille.

Poza nimi w grze o pozyskanie 24-letniego napastnika liczą się jeszcze Inter Mediolan, AC Milan, SSC Napoli, Manchester United czy Tottenham, które także sondowały swoje szanse u przedstawicieli gracza.

Każda z tych ekip musi na razie uzbroić się w cierpliwość, bo piłkarz nie podejmie żadnej wiążącej decyzji aż do momentu zakończenia przygody z Copa América z reprezentacją Kanady.

Spekuluje się, że ekipa z Ligue 1 zadowoli się możliwością zgarnięcia 50 milionów euro za swojego gwiazdora.

David zakończył ostatni sezon z dorobkiem 26 trafień i dziewięciu asyst w 48 meczach.