Chelsea miała fatalny początek sezonu. Ale zabawa się dopiero rozpoczyna - cóż za terminarz!

Chelsea miała fatalny początek sezonu. Ale zabawa się dopiero rozpoczyna - cóż za terminarz! fot. charnsitr / Shutterstock.com
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk
Źródło: Tansfery.info

W czterech z najbliższych sześciu starć słabo radząca sobie w tym sezonie Chelsea zmierzy się z zespołami z Londynu.

„The Blues” kampanię 2022/2023 zakończyli na rozczarowującym 12. miejscu. W obecnym sezonie po przybyciu Mauricio Pochettino oraz przeprowadzeniu kolejnych drogich transferów miało być o wiele lepiej, a tak na razie się nie dzieje, ponieważ po sześciu kolejkach mają oni na swoim koncie tylko pięć punktów i plasują się na 14. lokacie z już dziewięcioma „oczkami” straty do piątego Arsenalu.

Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach ekipa ze Stamford Bridge nie miała zbyt trudnego kalendarza, ale w potyczkach z Luton Town, Nottingham Forest, Bournemouth i Aston Villą odniosła tylko jedno zwycięstwo.

Teraz natomiast skala trudności pójdzie w górę. Już w środę Chelsea zmierzy się z Brighton w ramach rozgrywek o Puchar Ligi Angielskiej, a potem w lidze spotka się kolejno z: Fulham, Burnley, Arsenalem, Brentfordem i Tottenhamem. Uwagę na tej liście zwraca przede wszystkim fakt, że aż cztery z tych drużyn mają swoje siedziby w Londynie, więc „The Blues” czeka sporo trudnych meczów derbowych. Jakby tego było mało, to tuż przed listopadową przerwą na kadrę zaplanowano jeszcze ich potyczkę z Manchesterem City.

Z pewnością, mierzący się ze sporą liczbą kontuzji na początku sezonu Mauricio Pochettino nie może mieć na razie tęgiej miny, gdy patrzy na rezultaty osiągane przez swój zespół, a musi mieć świadomość, że jeśli jego piłkarze się nie poprawią, to Chelsea czekać będzie kolejna bardzo słaba kampania.

***

Najbliższy terminarz Chelsea:

  • Chelsea - Brighton (27.09, Puchar Ligi Angielskiej),
  • Fulham - Chelsea (02.10, Premier League),
  • Burnley - Chelsea (07.10, Premier League),
  • Chelsea - Arsenal (21.10, Premier League),
  • Chelsea - Brentford (28.10, Premier League),
  • Tottenham - Chelsea (06.11, Premier League),
  • Chelsea - Manchester City (12.11, Premier League).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy