Chinyama wraca do Polski?!

Chinyama wraca do Polski?!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Interia, Transfery.info

Takesure Chinyama ma ponoć wrócić do Polski.

Doświadczony napastnik to były król strzelców Ekstraklasy w barwach warszawskiej Legii, kiedy to razem z Pawłem Brożkiem zdobył 19 bramek w sezonie 2008/2009. Był jedną z gwiazd ligi, mimo że wielokrotnie wytykano mu brak skuteczności.

Były reprezentant Zimbabwe od dawna nie prezentuje jednak wysokiej formy. Wystarczy wspomnieć, że od czasu odejścia z Legii cztery lata temu strzelił zaledwie trzy bramki ligowe.

32-latek po przygodzie z "Wojskowymi" na krótko trafił do Dynamos Harare, by potem znajdować się w kadrach klubów z Republiki Południowej Afryki: Orlando Pirates i Platinum Stars. W drugim (sezony 2013/2014 i 2014/2015) nie wchodził na boisko nawet z ławki rezerwowych, więc musiał odejść i od blisko roku nie miał klubu.

Dwa miesiące temu Chinyama wrócił do ojczyzny, ponownie zostając piłkarzem Dynamosa, drużyny z rodzinnego miasta. Marzy mu się jednak powrót do Polski i według doniesień serwisu interia.pl, w listopadzie, po zakończeniu sezonu w Zimbabwe, znów zamelduje się w Polsce.

Jak poinformował prezes LZS Piotrówka, skontaktował się z nim przyjaciel napastnika i rodak Dickson Choto. Dzięki niemu doszło do rozmowy pomiędzy dwoma stronami i uzgodniono datę przyjazdu "Chiniego".

Więcej na temat: Takesure Chinyama Zimbabwe Polska

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy