Chinyama wraca do Polski?!

Chinyama wraca do Polski?!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Interia, Transfery.info

Takesure Chinyama ma ponoć wrócić do Polski.

Doświadczony napastnik to były król strzelców Ekstraklasy w barwach warszawskiej Legii, kiedy to razem z Pawłem Brożkiem zdobył 19 bramek w sezonie 2008/2009. Był jedną z gwiazd ligi, mimo że wielokrotnie wytykano mu brak skuteczności.

Były reprezentant Zimbabwe od dawna nie prezentuje jednak wysokiej formy. Wystarczy wspomnieć, że od czasu odejścia z Legii cztery lata temu strzelił zaledwie trzy bramki ligowe.

32-latek po przygodzie z "Wojskowymi" na krótko trafił do Dynamos Harare, by potem znajdować się w kadrach klubów z Republiki Południowej Afryki: Orlando Pirates i Platinum Stars. W drugim (sezony 2013/2014 i 2014/2015) nie wchodził na boisko nawet z ławki rezerwowych, więc musiał odejść i od blisko roku nie miał klubu.

Dwa miesiące temu Chinyama wrócił do ojczyzny, ponownie zostając piłkarzem Dynamosa, drużyny z rodzinnego miasta. Marzy mu się jednak powrót do Polski i według doniesień serwisu interia.pl, w listopadzie, po zakończeniu sezonu w Zimbabwe, znów zamelduje się w Polsce.

Jak poinformował prezes LZS Piotrówka, skontaktował się z nim przyjaciel napastnika i rodak Dickson Choto. Dzięki niemu doszło do rozmowy pomiędzy dwoma stronami i uzgodniono datę przyjazdu "Chiniego".

Więcej na temat: Takesure Chinyama Zimbabwe Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy