CIES: Młodzi bramkarze, którzy grają najwięcej w Europie

CIES: Młodzi bramkarze, którzy grają najwięcej w Europie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory przedstawiło zestawienie ukazujące młodych golkiperów, którzy w tym sezonie najczęściej pojawiają się na murawie w Europie.

Powyższe źródło wzięło pod uwagę golkiperów poniżej 21. roku życia. Zostali oni podzieleni na dwie grupy - tych, którzy występują na co dzień w pięciu najmocniejszych europejskich ligach i resztę.

Jeśli chodzi o tych pierwszych, prym wiodą Gianluigi Donnarumma z Milanu oraz Alban Lafont z Toulouse. Od początku rozgrywek 2017/2018 obaj wystąpili we wszystkich meczach ligowych swoich drużyn. Wyróżnieni zostali jeszcze Francis Uzoho z Deportivo La Coruña oraz Luca Crosta z Cagliari.


Biorąc pod uwagę wszystkie ligi, w każdym spotkaniu swojego zespołu od startu sezonu zagrali jeszcze Dominik Greif ze Slovana Bratysława oraz Oscar Linnér z AIK Solna. W zestawieniu nie ma niestety żadnego Polaka.  

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy