Cillessen finalizuje odejście z Barcelony | Dwóch kandydatów do zastąpienia Holendra

Cillessen finalizuje odejście z Barcelony | Dwóch kandydatów do zastąpienia Holendra fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Źródło: Sport

Jasper Cillessen jest o krok od opuszczenia Barcelony i wzmocnienia Benfiki.

Porażka z Liverpoolem spowodowała, że władze klubu ze stolicy Katalonii szykują się do letniej przebudowy. Z klubem pożegna się między innymi Jasper Cillessen. Holender poprosił o zgodę na transfer.

30-latek już jakiś czas temu przebąkiwał, że chce zmienić miejsce pracy, jednak dopiero teraz działacze Barcelony dali mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Wiele wskazuje na to, że golkiper wzmocni Benficę. Sam zawodnik porozumiał się z tym klubem w sprawie umowy indywidualnej, która ma obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku. Kwestią sporną pozostaje jednak kwota samego transferu.

„Blaugrana” oczekuje za swojego zawodnika blisko 20 milionów euro, z kolei ostatnia oferta Portugalczyków opiewała na osiem milionów mniej. Negocjacje w tej sprawie trwają, ale lokalne media przewidują rychły pozytywny koniec rozmów.

Odejście Holendra powoduje, że mistrz Hiszpanii musi rozejrzeć się za jego następcą. Na celowniku znalazło się dwóch bramkarzy występujących na co dzień w Bundeslidze: Koen Casteels z Wolfsburga i Yann Sommer z Borussii Mönchengladbach. Zarówno jeden, jak i drugi, miałby pełnić funkcję zmiennika Marca-André ter Stegena.

Pierwszy z nich był w orbicie zainteresowań Barcelony już w zeszłym roku. Wówczas jednak strony nie doszły do porozumienia. Teraz jednak szanse na przeprowadzkę Belga są zdecydowanie większe.

W sobotę rozegrany zostanie finał Pucharu Króla,  jednocześnie ostatni mecz sezonu w Hiszpanii. Barcelona zmierzy się w nim z Valencią. Początek meczu o godzinie 21. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy