Courtois: Ludzie mnie krytykują, bo jestem jednym z najlepszych na świecie!

Courtois: Ludzie mnie krytykują, bo jestem jednym z najlepszych na świecie! fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Thibaut Courtois pokazuje, że jest bardzo pewny siebie, nawet mimo krytyki, która spadała na niego z wielu stron. Bramkarz Realu Madryt zalicza udaną serię bez straty gola.

Belg nie przepuścił piłki do swojej bramki już od ponad 500 minut, co jest dla niego z pewnością miłą odmianą i czasem na odetchnięcie od krytyki. Bramkarz często był obwiniany za utratę goli, ale trener Zinedine Zidane nie stracił wiary w niego i nie pozwolił na jego odejście. Teraz były gracz Chelsea i Atlético Madryt spisuje się bardzo dobrze, ale podkreśla, że medialne spekulacje nie wywierały na nim większego wrażenia.

- Nie czytam gazet, jedyne na co zwracam uwagę to to, co na mój temat sądzą trener oraz koledzy z drużyny - stwierdził Courtois, cytowany przez „AS”.

- Jak oni mogą wiedzieć, na czym polega mój fach, skoro nigdy nie byli bramkarzami? Ja nie wątpię w swoje umiejętności. Jestem jednym z najlepszych golkiperów na świecie i właśnie dlatego ludzie czasem mnie krytykują. Jestem spokojny, bo dobrze interweniowałem w niektórych spotkaniach. Gram na dobrym poziomie, wydaje mi się, że zaliczyłem dobry start i chcę tak kontynuować. Zidane powiedział mi, że muszę być skupiony, bo nadal będę jego pierwszym wyborem. Zawsze we mnie wierzył.

Bramkarz Realu Madryt odniósł się do swojej dobrej passy bez wpuszczonej bramki. Twierdzi, że nie ma nic przeciwko jej przerwaniu, o ile mimo wszystko będzie to oznaczało zwycięstwa dla jego zespołu.

- Wolałbym wygrać 4:3 niż zremisować 0:0, ale to jasne, że dla bramkarza czyste konta są ważne. Lepiej jest nie tracić bramek, inaczej media od razu chcą cię zamordować statystykami, w ogóle nie analizując, jak doszło do tych goli.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy