Coutinho coraz bliżej przenosin do Bayernu

Coutinho coraz bliżej przenosin do Bayernu fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: RAC1 I Bruno Andrade

Zgodnie z doniesieniami brazylijskich i katalońskich dziennikarzy sprawa przenosin Philippe Coutinho z Barcelony do Bayernu nabrała tempa.

O tym, że Brazylijczyk może przejść do Monachium informowało już „Mundo Deportivo”, podając jednak, że na razie Bayern tylko sonduje możliwość pozyskania Coutinho. Zdaniem RAC1 Niemcy bardzo szybko przeszli do konkretnego działania i prowadzą już negocjacje z Barceloną.

Potwierdziła to osoba będąca blisko mistrza Hiszpanii. W grę wchodzi roczne wypożyczenie Coutinho z opcją wykupu.

Bruno Andrade m.in. z Goal.com podaje z kolei, że Barcelona wyraziła zgodę na czasowy transfer 27-latka. Warunek jest jeden - Bayern musi opłacać całe jego wynagrodzenie. Atakujący inkasuje 11 milionów euro za sezon. Według Andrade władze mistrza Niemiec rozmawiają już z przedstawicielami zawodnika.

Coutinho od dawna jest wypychany z Barcelony. W końcówce okna transferowego w Anglii Brazylijczyka łączono z Arsenalem i Tottenhamem. Zaawansowane rozmowy w sprawie jego zakontraktowania prowadził ten drugi, ale z przenosin do ekipy „Kogutów” zrezygnował sam zawodnik.

Umieszczenie piłkarza w Bayernie może być dla działaczy Barcelony jedną z ostatnich szans na rozstanie z nim tego lata.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy