Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki

Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cracovia

Jak podaje Antoni Bugajski z „Przeglądu Sportowego”, Cracovia chce uniknąć odjęcia punktów w nowym sezonie Ekstraklasy.

Sprawa dotyczy sezonu 2003/2004, kiedy to krakowski zespół miał pomagać sobie poza murawą w wywalczeniu awansu do Ekstraklasy. Na początku czerwca zarzut korupcyjny Cracovii przedstawił Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej, Adam Gilarski. Na starcie zapowiedział on, że klubowi grozi kara odjęcia punktów oraz grzywna.

Rzecznik domaga się głównie odjęcia punktów w nowym sezonie. Zgodnie z doniesieniami Bugajskiego Cracovia mogłaby rozpocząć rozgrywki z 15 „oczkami” na minusie. Mocno utrudniłoby jej to rywalizację w ligowej czołówce. Do tego doszłaby mniejsza grzywna jako kara dodatkowa.

Cracovia, przynajmniej na razie, nie zamierza jednak dobrowolnie poddać się karze. Klub chce uniknąć odjęcia punktów i zdaniem powyższego źródła gotów jest zapłacić w zamian większą grzywnę w wysokości nawet miliona złotych.

Jak mówi Mikołaj Bednarz, przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej, wciąż czeka ona na dojście do porozumienia między rzecznikiem a Cracovią w sprawie kary. Jeśli konsensus nie zostanie osiągnięty, w najbliższych tygodniach zostanie wydane orzeczenie na podstawie dotychczasowego materiału.

Więcej na temat: Cracovia Polska Korupcja PZPN

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje! Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy