Cutrone szczerze o opuszczeniu Milanu. „We Włoszech wolą obcokrajowców”

Cutrone szczerze o opuszczeniu Milanu. „We Włoszech wolą obcokrajowców” fot. Wolverhampton Wanderers
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Patrick Cutrone przyznał w wywiadzie udzielonym dla „La Gazzetta dello Sport”, że utalentowani włoscy piłkarze mają mniejsze szanse na grę w Serie A niż obcokrajowcy.

Środkowy napastnik uchodzi na Półwyspie Apenińskim za jednego z najbardziej utalentowanych graczy, ale mimo to nie mógł w ostatnim czasie liczyć na regularne występy w Milanie, gdzie z wyjściowego składu wygryzł go Krzysztof Piątek sprowadzony z Genoi.

21-letni zawodnik nie był zadowolony z tego faktu. Mimo to zamierzał podjąć walkę z Polakiem o miejsce w wyjściowym składzie „Rossonerich” w nadchodzących rozgrywkach. Inne jednak plany w tej kwestii mieli przedstawiciele klubu, którzy zdecydowali się na zakontraktowanie Rafaela Leão.

Patrick Cutrone po przybyciu Portugalczyka na San Siro zdał sobie sprawę, że może otrzymywać jeszcze mniej szans niż w drugiej części poprzedniego sezonu i postanowił opuścić szeregi Milanu, ponieważ uważa, że obcokrajowcy są nadmiernie faworyzowani na Półwyspie Apenińskim kosztem młodych i obiecujących włoskich piłkarzy.

- Ciągle ta sama historia. Obcokrajowcy są we Włoszech bardziej preferowani od nas. Dla nas 20-latków jest to trudne, ale w każdym razie chcę podkreślić jedną rzecz. Zawsze będę wdzięczny Milanowi za to, co mi dał - powiedział napastnik, który zdecydował się kontynuować swoją karierę w Wolverhampton.

- Moje pierwsze wrażenia w Anglii są doskonałe. Zostałem bardzo dobrze przyjęty i już przeniosłem się do własnego domu, ponieważ nie lubię mieszkać w hotelu. Towarzystwa dotrzymuje mi mój najlepszy przyjaciel - dodał napastnik, który zanotował już cztery występy w barwach „Wilków” i zaliczył w nich dwie asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy