Cutrone szczerze o opuszczeniu Milanu. „We Włoszech wolą obcokrajowców”

Cutrone szczerze o opuszczeniu Milanu. „We Włoszech wolą obcokrajowców” fot. Wolverhampton Wanderers
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Patrick Cutrone przyznał w wywiadzie udzielonym dla „La Gazzetta dello Sport”, że utalentowani włoscy piłkarze mają mniejsze szanse na grę w Serie A niż obcokrajowcy.

Środkowy napastnik uchodzi na Półwyspie Apenińskim za jednego z najbardziej utalentowanych graczy, ale mimo to nie mógł w ostatnim czasie liczyć na regularne występy w Milanie, gdzie z wyjściowego składu wygryzł go Krzysztof Piątek sprowadzony z Genoi.

21-letni zawodnik nie był zadowolony z tego faktu. Mimo to zamierzał podjąć walkę z Polakiem o miejsce w wyjściowym składzie „Rossonerich” w nadchodzących rozgrywkach. Inne jednak plany w tej kwestii mieli przedstawiciele klubu, którzy zdecydowali się na zakontraktowanie Rafaela Leão.

Patrick Cutrone po przybyciu Portugalczyka na San Siro zdał sobie sprawę, że może otrzymywać jeszcze mniej szans niż w drugiej części poprzedniego sezonu i postanowił opuścić szeregi Milanu, ponieważ uważa, że obcokrajowcy są nadmiernie faworyzowani na Półwyspie Apenińskim kosztem młodych i obiecujących włoskich piłkarzy.

- Ciągle ta sama historia. Obcokrajowcy są we Włoszech bardziej preferowani od nas. Dla nas 20-latków jest to trudne, ale w każdym razie chcę podkreślić jedną rzecz. Zawsze będę wdzięczny Milanowi za to, co mi dał - powiedział napastnik, który zdecydował się kontynuować swoją karierę w Wolverhampton.

- Moje pierwsze wrażenia w Anglii są doskonałe. Zostałem bardzo dobrze przyjęty i już przeniosłem się do własnego domu, ponieważ nie lubię mieszkać w hotelu. Towarzystwa dotrzymuje mi mój najlepszy przyjaciel - dodał napastnik, który zanotował już cztery występy w barwach „Wilków” i zaliczył w nich dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy