Czekanowicz zagra w Serie A?!

Czekanowicz zagra w Serie A?!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Het Laatste Nieuws

Zgodnie z informacjami belgijskich mediów, Youn Czekanowicz jest bardzo blisko transferu do Bologna FC.

Młody bramkarz pochodzący z Luksemburga posiada także powiązanie z Polską, dlatego ma polskie nazwisko. Siedemnastoletni golkiper jeszcze nie reprezentował Luksemburga, jednak przebywał ze swoją ojczyzną już na kilku zgrupowaniach i dość regularnie od szesnastego roku życia zasiada na ławce rezerwowych.

Czekanowicz, który w obecnym roku osiągnie pełnoletność, reprezentuje aktualnie rezerwy KAA Gent. Rosły bramkarz pierwsze kroki podczas piłkarskiej kariery stawiał w ojczystej FC Etzella Ettelbrück, ale już jako ośmiolatek przeniósł się do Alemannii Achen, a później do Bayeru Leverkusen. Do Belgii Luksemburczyk przeniósł się w 2016 roku, początkowo podpisując umowę z Club Brugge, a następnie z Gent.

Dotychczas młodzieniec nie zadebiutował na poziomie seniorów, jednak w aktualnym sezonie dwukrotnie zasiadał na ławce rezerwowych podczas spotkań Gent z Royalem Antwerpen oraz Anderlechtem. 

Zgodnie z belgijskimi mediami, Czekanowicz przebywa w tej chwili we Włoszech, gdzie jest testowany w Bologna FC. Wszystko wskazuje na to, że kluby dojdą do porozumienia i siedemnastolatek podpisze kontrakt z drużyną z Półwyspu Apenińskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy