Czesław Michniewicz po potyczce z Walią: Wygraliśmy bardzo trudne spotkanie

Czesław Michniewicz po potyczce z Walią: Wygraliśmy bardzo trudne spotkanie fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVP Sport

Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski, skomentował zwycięstwo nad Walią w swoim pierwszym meczu na ławce trenerskiej w Lidze Narodów.

Biało-czerwoni w poprzednim spotkaniu pokonali Szwecję, dzięki czemu zapewnili sobie przepustkę na mundial do Kataru. Tym razem otworzyli rozgrywki Ligi Narodów.

Nasz zespół wybiegł na boisko w silnym składzie, gdyż większość piłkarzy debiut miała już dawno za sobą. Mimo to pierwsi gola strzelili goście.

– Zaczęła się druga połowa, szybko straciliśmy bramkę. Chcieliśmy zupełnie inaczej zacząć tę drugą połowę, to my chcieliśmy tę bramkę zdobyć – wyznał Michniewicz w rozmowie z TVP Sport.

Po dwudziestu minutach Polacy cieszyli się z bramki na 1:1, a nim sędzia zakończył zawody, gospodarze zanotowali jeszcze jedno trafienie i tym sposobem sięgnęli po trzy punkty.

– Zaczęliśmy robić korekty w składzie, ożywiać grę skrzydłami i to przyniosło efekt. Zdobyliśmy dwie bramki, wygraliśmy spotkanie, bardzo trudne spotkanie. Cieszymy się i za chwilę będziemy myśleć o kolejnym meczu – zaznaczył selekcjoner, a niedługo potem pochwalił debiutującego dzisiaj w kadrze Kamila Grabarę.

– Uważam, że jak na debiutanta zagrał bardzo, bardzo przyzwoity mecz. Przy bramce możemy dyskutować, ale wszystkie inne interwencje były bardzo dobre. Uważnie grał na przedpolu, dobrze wyprowadzał piłkę. Także myślę, że jak na debiutanta, było obiecująco – stwierdził.

Opiekun drużyny powoli myśli już o wnioskach przed środowym starciem z Belgią.

– Było kilka fajnych akcji środkiem, na pewno pokażemy je zawodnikom, ale też mamy świadomość, że były fragmenty, gdy nie graliśmy najlepiej – podsumował.

***

Liga Narodów: Jakub Kamiński po premierowym trafieniu w reprezentacji Polski

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy