Czesław Michniewicz: Zagramy w bardzo mocnym składzie

Czesław Michniewicz: Zagramy w bardzo mocnym składzie fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski, wziął udział w konferencji prasowej przed spotkaniem Ligi Narodów z kadrą Walii. Opiekun biało-czerwonych wyznał, że nadrzędnym celem jest dalsze sprawdzanie zawodników pod kątem wyjazdu na mundial do Kataru.

Polska aktualnie wciąż znajduje się w dywizji A, a jej grupowymi rywalami są Belgia, Holandia oraz Walia. Z tą ostatnią zmierzymy się w pierwszej kolejności, a Michniewicz nie ukrywa, że chciałby, aby jego zespól utrzymał się na obecnym szczeblu. Nie zapomina jednak o tym, że już za kilka miesięcy startują Mistrzostwa Świata 2022.

– Chcemy się utrzymać, chcemy grać z najlepszymi. Mamy świadomość tego, że sytuacja jest wyjątkowa, mecze odbywają się po sezonie. Wielu zawodników po krótkim czasie przyjechało na zgrupowanie, raptem dwa treningi i zaczniemy przygotowania. To dla nas ważny mecz z punktu widzenia całej strategii gry w tej grupie, ale też chcemy wykorzystać maksymalną ilość zawodników, których tutaj powołaliśmy – wyznał Michniewicz.

– Na pewno będziemy starali się robić selekcję i w czasie treningów, i w czasie meczów, żeby mieć jak najwięcej informacji. To jest przedostatnie zgrupowanie przed mistrzostwami świata. Kolejne czeka nas we wrześniu i wyjazd na mistrzostwa – zauważył.

Selekcjoner potwierdził jednocześnie krążące pogłosy o powrocie Adama Buksy do Europy.

– Adam jest w dobrej dyspozycji. Patrząc na naszych napastników, Roberta (Lewandowskiego) w to nie wliczam, Arek (Milik) miał troszeczkę problemów z grą w ostatnim czasie, miał też kontuzję. Krzysiek Piątek też w ostatnim czasie mniej grał, Karol Świderski grał w Stanach, ale też był zajęty, teraz miał ceremonię weselną w sobotę. A Adaś? Wszystko gra. Zbiera dobre recenzje, teraz zmienił klub, na pewno jest na fali wznoszącej, jest w dobrym momencie – podsumował sytuację napastników, podkreślając, że są duże szanse na występ Buksy w starciu z Walią.

52-latek już w tej chwili ma w głowie skład na najbliższe spotkanie i jak zaznacza, wystawi silną jedenastkę.

– Mógłbym powiedzieć skład, ale jeszcze mamy przed sobą dwie jednostki treningowe. Zobaczymy, co się wydarzy, oby nic złego, tylko coś dobrego. Zagramy w bardzo mocnym składzie. Mamy świadomość, że gramy u siebie. Czesław Michniewicz: W takich meczach jak ten z Walią musimy zrobić wszystko, żeby wygrać. Będzie może taka sytuacja, że zagra dwóch debiutantów, ale pozostały skład reprezentacji będą stanowi ci, którzy stanowią o naszej sile – zakończył.

Najbliższe zawody odbędą się już 1 czerwca o godzinie 18:00.

***

Robert Lewandowski: Moja historia z Bayernem Monachium dobiegła końca

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy