Dani Alves w Liverpoolu? „The Reds” wybrali dwóch innych piłkarzy

Dani Alves w Liverpoolu? „The Reds” wybrali dwóch innych piłkarzy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I ESPN

Były dyrektor generalny Liverpoolu, Rick Parry, zdradził, jak bliski przenosin na Anfield był swego czasu Dani Alves i dlaczego ostatecznie nie doszło do transferu.

Brazylijczyk, który przez lata błyszczał w koszulce Barcelony, a obecnie (choć lada moment się to zmieni) jest zawodnikiem Juventusu, był jednym z głównych celów byłego szkoleniowca „The Reds”, Rafy Beníteza. Hiszpan pracował w Liverpoolu w latach 2004-10 i gdy Alves grał jeszcze w Sevilli, bardzo zależało mu na jego sprowadzeniu na Wyspy.

- Mieliśmy umowę. Po wielkich komplikacjach musieliśmy zadać sobie jednak pytanie - czy wydać wszystko na bocznego obrońcę, czy pozyskać dwóch piłkarzy? Alves nie był wtedy jeszcze takim zawodnikiem jak obecnie. Choć oczywiście można było przypuszczać, że będzie wspaniały.

- Czy koniec końców byłby lepszym transferem niż Jermaine Pennant i Peter Crouch? Prawdopodobnie tak, ale łatwo jest tak komentować z perspektywy czasu.

- Patrząc na to wszystko wstecz, gdybym miał zmienić coś w swoim ówczesnym działaniu, skupiałbym się bardziej na pozyskiwaniu jednego zawodnika, a nie sześciu, siedmiu piłkarzy co sezon - przyznał Parry. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy