Dani Alves w Liverpoolu? „The Reds” wybrali dwóch innych piłkarzy

Dani Alves w Liverpoolu? „The Reds” wybrali dwóch innych piłkarzy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I ESPN

Były dyrektor generalny Liverpoolu, Rick Parry, zdradził, jak bliski przenosin na Anfield był swego czasu Dani Alves i dlaczego ostatecznie nie doszło do transferu.

Brazylijczyk, który przez lata błyszczał w koszulce Barcelony, a obecnie (choć lada moment się to zmieni) jest zawodnikiem Juventusu, był jednym z głównych celów byłego szkoleniowca „The Reds”, Rafy Beníteza. Hiszpan pracował w Liverpoolu w latach 2004-10 i gdy Alves grał jeszcze w Sevilli, bardzo zależało mu na jego sprowadzeniu na Wyspy.

- Mieliśmy umowę. Po wielkich komplikacjach musieliśmy zadać sobie jednak pytanie - czy wydać wszystko na bocznego obrońcę, czy pozyskać dwóch piłkarzy? Alves nie był wtedy jeszcze takim zawodnikiem jak obecnie. Choć oczywiście można było przypuszczać, że będzie wspaniały.

- Czy koniec końców byłby lepszym transferem niż Jermaine Pennant i Peter Crouch? Prawdopodobnie tak, ale łatwo jest tak komentować z perspektywy czasu.

- Patrząc na to wszystko wstecz, gdybym miał zmienić coś w swoim ówczesnym działaniu, skupiałbym się bardziej na pozyskiwaniu jednego zawodnika, a nie sześciu, siedmiu piłkarzy co sezon - przyznał Parry. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy