David Villa finalizuje transfer. Duet marzeń!

David Villa finalizuje transfer. Duet marzeń!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Cuatro

David Villa nawet w najbliższych dniach może poinformować o swoim nowym klubie.

Jak informuje hiszpańskie „Cuatro”, sprawa jest już w zasadzie przesądzona i hiszpański napastnik dołączy do Vissel Kobe.

Tym samym Villa zostanie ponownie klubowym kolegą 34-letniego Andrésa Iniesty, który do Japonii przeprowadził się w maju tego roku. Panowie grali razem w Barcelonie w latach 2010-2013, nim „El Guaje” trafił do Atlético Madryt, a potem do Melbourne City i w końcu New York City. O opuszczeniu Major League Soccer poinformował przed kilkoma dniami.

36-letni atakujący wciąż znajduje się w dobrej kondycji fizycznej. W zakończonym sezonie MLS strzelił 15 bramek i zaliczyć pięć asyst w 26 spotkaniach. Jego łączny bilans w Stanach Zjednoczonych to 126 meczów, 80 bramek i 21 asyst.

Po potwierdzeniu przeprowadzki na zasadzie wolnego transferu Villa zostanie trzecim byłym gwiazdorem reprezentacji Hiszpanii w J1 League. Gra tam też Fernando Torres, tyle że w Sagan Tosu.

W Kobe Villa najprawdopodobniej stworzyłby duet napastników z 33-letnim Lukasem Podolskim, którego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy