Dawid Szwarga rekordzistą! To pierwszy taki przypadek w historii

Dawid Szwarga rekordzistą! To pierwszy taki przypadek w historii fot. TomaszKudala / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Dawid Szwagra, opiekun Rakowa Częstochowa, jest najmłodszym szkoleniowcem tego sezonu w europejskich pucharach. To jednocześnie najmłodszy polski trener, jeśli chodzi o rozgrywki organizowane przez UEFA.

32-latek przejął latem zespół po Marku Papszunie, od którego uczył się trenerskiego fachu. Od początku swojej przygody jako pierwszy szkoleniowiec Polak jest bardzo chwalony za swoją pracę.

„Medaliki” nie awansowały do Ligi Mistrzów, ale udział w fazie grupowej Ligi Europy także należy traktować jako ogromny sukces.

Dzisiaj mistrz Ekstraklasy zmierzy się z Atalantą. Dawid Szwarga zdążył się jednak zapisać w historii już teraz.

Jak policzyli statystycy, to pierwszy trener z rocznika 90’, który poprowadzi drużynę w europejskich pucharach. Nietrudno domyślić się, że jest on również najmłodszym szkoleniowcem tego sezonu w europejskich pucharach.

Co więcej, Szwagra wieczorem stanie się najmłodszym polskim opiekunem w europejskich pucharach.

Przed laty standardy wyznaczał 31-letni wówczas Julian Nagelsmann.

Zawody rozpoczną się o godzinie 21:00. Areną zmagań będzie Stadio Atleti Azzurri d’Italia w Bergamo.

Oprócz Atalanty w grupie Rakowa są jeszcze Sporting oraz Sturm Graz.

***

Raków Częstochowa zgłosił czterech nowych młodych zawodników do Ligi Europy [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy