Demba Ba jest w gazie. Szaleństwo w lidze chińskiej

Demba Ba jest w gazie. Szaleństwo w lidze chińskiej
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Goal.com

Demba Ba wcale nie postanowił pojechać do Chin wyłącznie w celach zarobkowych. Właśnie zdobył bowiem swojego pierwszego hat-tricka dla Shanghai Shenhua.

Senegalczyk dokonał tego w meczu 3. kolejki Chinese Super League, w której to naprzeciwko drużyny prowadzonej przez Gregorio Manzano stanął Shijiazhuang Ever Bright. Jego zespół ostatecznie wygrał to spotkanie 3:1 i było to pierwsze zwycięstwo klubu z Hongkou Football Stadium w obecnym sezonie. Warto jednak dodać, że "Niebieskie Diabły" są wciąż niepokonane.

Dla byłego napastnika takich klubów jak Chelsea czy Newcastle był to już czwarty gol w tych rozgrywkach. Wcześniej trafił jeszcze na inaugurację przeciwko Yanbian Funde.

Ba wcześniej występował już w pięciu krajach, a jego ostatnie wybory są dość ciekawe. Przed grą w Szanghaju, pełnił funkcję strzelca wyborowego w Beşiktaşie, który na jego transferze do Chin zarobił w lipcu zeszłego roku 18 milionów euro. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy