Denílson zaoferowany polskim klubom

Denílson zaoferowany polskim klubom fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Eurosport.tvn24.pl

Jak pisze Eurosport.tvn24.pl, 31-letni Denílson został zaproponowany polskim klubom.

Ostatnim zespołem brazylijskiego defensywnego pomocnika było Botafogo. Kilka miesięcy temu Denílson jednak się z nim rozstał i pozostaje wolnym zawodnikiem. Jego przedstawiciele szukają mu nowego klubu.

- Denílson jest otwarty na rozmowy. Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie, czekamy już tylko na odpowiedź z klubów. Oczekiwania finansowe zawodnika nie są wygórowane, jak na polskie warunki. Doskonale zdaje sobie sprawę, w jakim miejscu kariery się znajduje, do tego około półtora roku temu miał poważną kontuzję kolana - powiedział na łamach Eurosport.tvn24.pl Krzysztof Sroga, który pilotuje sprawę w Polsce.

Jak czytamy, Denílson został zaoferowany Wiśle Kraków, Jagiellonii Białystok, Górnikowi Zabrze, Pogoni Szczecin i ŁKS-owi Łódź. Sroga dodał, że usługi Brazylijczyka zaproponowano również klubom z innych lig. On sam podobno nie ma ciśnienia na natychmiastowe znalezienie nowej drużyny i może trenować w najbliższych miesiącach w Brazylii, by wrócić do tematu zimą.

W latach 2006-2013 Denílson był zawodnikiem Arsenalu. W jego barwach rozegrał 153 spotkania (10 goli i 14 asyst). Następnie powrócił do São Paulo, gdzie się wychował, a później grał jeszcze w Al-Wahdzie i Cruzeiro.

Dodajmy, że w Arsenalu Denílson występował razem z Eduardo da Silvą, który nie tak dawno temu był piłkarzem Legii Warszawa. Jego transfer do klubu ze stolicy naszego kraju nie okazał się jednak strzałem w dziesiątkę.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy