Dennis Man bohaterem największej sprzedaży w historii ligi rumuńskiej [OFICJALNIE]

Dennis Man bohaterem największej sprzedaży w historii ligi rumuńskiej [OFICJALNIE] fot. FCSB
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Parma

22-letni rumuński skrzydłowy Dennis Man został piłkarzem Parmy.

Włoski klub poinformował, że Man związał się z nim kontraktem ważnym do 30 czerwca 2025 roku.

Nie zostało to potwierdzone, ale zdaniem mediów z Półwyspu Apenińskiego FCSB otrzyma za niego 13 milionów euro plus dwa w potencjalnych bonusach (jest też wersja 12 plus trzy). W obu przypadkach będzie to największa sprzedaż w historii ligi rumuńskiej. Do tej pory rekord należał do Nicolae Stanciu, który w 2016 roku zamienił Bukareszt na Anderlecht za niecałe 10 milionów euro.

Man za młodu szkolił się w UTA Arad. Do FCSB trafił w 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał 146 meczów, notując 49 trafień i 29 asyst. Najczęściej występuje na skrzydle, choć bywał też wykorzystywany na środku ataku.

Jeśli chodzi o obecny sezon, Man, grając na skrzydle, strzelił 17 goli i zaliczył siedem ostatnich podań w 20 spotkaniach. Nic więc dziwnego, że sześciokrotny reprezentant Rumunii znalazł się na celownikach klubów z mocniejszych lig.

Atakujący ma pomóc Parmie utrzymać się w Serie A. Obecnie zespół zajmuje dopiero dziewiętnaste miejsce w tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy