Deportivo La Coruña odnosi zwycięstwo na otarcie łez. Fuenlabrada zostaje na zapleczu LaLigi

Deportivo La Coruña odnosi zwycięstwo na otarcie łez. Fuenlabrada zostaje na zapleczu LaLigi
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

W cieniu rywalizacji toczącej się na poziomie Ligi Mistrzów została dokończona zasadnicza część sezonu na zapleczu hiszpańskiej elity, gdzie Deportivo La Coruña pokonało Fuenlabradę (2:1) i tym samym pozbawiło rywala szansy walki o awans do LaLigi.

Ostatnia seria gier w drugiej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii nie została rozegrana w komplecie w wyznaczonym terminie ze względu na wystąpienie kilku pozytywnych przypadków koronawirusa w szeregach Fuenlabrady.

Organizatorzy ligowych zmagań zastanawiali się bardzo długo nad właściwym rozwiązaniem zaistniałej sytuacji i początkowo uznali, że sezon zasadniczy dobiegł końca bez rozegrania wspomnianego pojedynku.

Przedstawiciele ekipy z Estadio Fernando Torres dążyli jednak wszelkimi możliwymi sposobami do umożliwienia im odrobienia tej zaległości, ponieważ zanotowanie w niej choćby remisu uprawniałoby ich do zajęcia miejsca Elche w barażach o awans do LaLigi.

Władze Fuenlabrady wierzyły głęboko w osiągnięcie przynajmniej takiego rezultatu, ponieważ Deportivo La Coruña nie miało już szans na wywalczenie utrzymania na zapleczu krajowej elity, ponieważ w przypadku zanotowania zwycięstwa zrównałoby się tylko punktami z Ponferradiną, która ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z jednokrotnym mistrzem Hiszpanii.

Zarząd LaLigi zgodził się ostatecznie po burzliwych dyskusjach na rozegranie tego meczu. Początkowo miał się on odbyć 5 sierpnia, ale później został przełożony jednak na 7 sierpnia i zakończył się odniesieniem zwycięstwa przez zdegradowane Deportivo w bardzo dramatycznych okolicznościach.

Ekipa z A Coruñi przez większą część spotkania przegrywała z Fuenlabradą i dopiero w samej końcówce starcia odniosła zwycięstwo za sprawą dwóch trafień zanotowanych przez Claudio Beauvue.

Z takiego rezultatu najbardziej ucieszyło się Elche, które tym samym utrzymało ostatnią lokatę w tabeli uprawniającą klub do wzięcia udział w barażach o awans do LaLigi, gdzie na początek drużynie prowadzonej przez Pachetę przyjdzie zmierzyć się z Realem Saragossa (13 i 16 sierpnia). Z kolei w drugiej parze półfinałowej rywalizują Girona oraz Almeria.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Walukiewicz intryguje Inter. Polak może wylądować w Mediolanie Walukiewicz intryguje Inter. Polak może wylądować w Mediolanie OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy