Di Marzio: Trzech kandydatów na nowego trenera Juventusu, jeden faworyt

Di Marzio: Trzech kandydatów na nowego trenera Juventusu, jeden faworyt fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Cały czas nie wiadomo, kto zostanie następcą Massimiliano Allegriego w Juventusie i obejmie zespół mistrza Włoch. Według Gianluki Di Marzio obecnie najwyżej stoją notowania Maurizio Sarriego.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami innych włoskich mediów i samego Di Marzio Sarri może zostać zwolniony z Chelsea nawet w przypadku triumfu w Lidze Europy. „The Blues” zmierzą się w finale tych rozgrywek z Arsenalem. Spotkanie to odbędzie się 29 maja i już po nim powinna wyjaśnić się przyszłość 60-latka. Jeśli faktycznie odejdzie on ze Stamford Bridge, szanse na podjęcie przez niego pracy w Juventusie będą naprawdę duże.

Sarri doskonale zna Serie A. Wcześniej pracował on wyłącznie w rodzimych klubach. Bezpośrednio przed przejęciem Chelsea był odpowiedzialny za wyniki Napoli.

Kandydatem numer dwa na nowego szkoleniowca Juventusu jest Simone Inzaghi. Działacze turyńskiego klubu cenią trenerskie umiejętności 43-latka, który pracuje w Lazio, i już się z nim skontaktowali. Inzaghi zdobył w minionym sezonie z rzymskim zespołem Puchar Włoch. Jeśli nie wypali pomysł z Sarrim, bardzo możliwe, że to właśnie on zostanie następcą Allegriego.

Trzecia opcja to Siniša Mihajlović. Aktualnym miejscem pracy 50-latka jest Bologna. Zatrudnienia Serba w Juventusie nie można wykluczyć, choć daleko mu do pole position.

Di Marzio podkreśla, że władze Juventusu z całą pewnością chciałyby nawiązać współpracę z Mauricio Pochettino, ale wyciągnięcie Argentyńczyka z Tottenhamu jest mało realne. Antonio Conte prawdopodobnie zostanie z kolei trenerem Interu.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy