Dlaczego okno transferowe jest wciąż zamknięte?

Dlaczego okno transferowe jest wciąż zamknięte?
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Zimowe okno w Anglii nie rozpoczęło się dzisiaj, nie rozpocznie się też jutro. Transfery dokonywać można dopiero od soboty. Wyjaśniamy dlaczego.

Wedle regulacji FIFA zimowe okno transferowe powinno trwać maksymalnie 31 dni. Zdarzają się od tego wyjątki, ale raczej nie w ligach europejskich.

Anglicy rozpoczynając okno wraz z Nowym Rokiem, musieliby się z nim żegnać 31 stycznia. Wtedy jednak wypada sobota, w dodatku wyjątkowa kolejka Premier League - ze starciem zespołów walczących o mistrzostwo, czyli Chelsea - Manchester City. 

Trudno byłoby też urządzić deadline w niedzielę ze względu na masę "roboty papierkowej", która oczywiście wiąże się z ostatnimi godzinami okna. Zgodnie z przepisami FA - deadline wypadający w dzień świąteczny przekładany jest na najbliższy dzień pracujący.

Dlatego Anglicy postanowili wyznaczyć deadline na drugi lutego w poniedziałek, co pozwala na optymalną pracę klubów w tym nerwowym czasie. Odliczając 31 dni, początek okna wypada w sobotę trzeciego stycznia.

RAMY ZIMOWEGO OKNA TRANSFEROWEGO:
Anglia 03.01-02.02 23:00
Francja 03.01-02.02 24:00
Holandia 05.01-02.02 23:00
Hiszpania 02.01-30.01 24:00
Niemcy 03.01-02.02 18:00
Polska 01.02-02.03
Włochy 05.01-02.02 23:00

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy