Dlaczego Teixeira odszedł do Chin? Tłumaczy Willian

Dlaczego Teixeira odszedł do Chin? Tłumaczy Willian
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Squawka

Willian wyjaśnił transfer Alexa Teixeiry.

Drugi z zawodników niedawno opuścił Szachtara Donieck na rzecz Jiangsu Sainty, choć przez znaczną część letniego okna łączono go z Liverpoolem.

W ukraińskim zespole występował swego czasu także Willian, który w 2013 roku zasilił barwy Anży Machaczkała, dość szybko decydując się jednak na przenosiny do Chelsea. 5,5 sezonu spędzone w Szachtarze sprawia, że 27-latek dysponuje sporą wiedzą na temat tego zespołu.

- Życzę mu wszystkiego dobrego w Chinach. Jestem pewien, że aspekt finansowy odegrał kluczową rolę w jego decyzji. To bardzo dobry piłkarz i z łatwością zaadaptowałby się do angielskiego futbolu. Osobiście byłbym szczęśliwy, gdyby przeniósł się do Premier League lub dużego klubu z Europy. W ten sposób zwiększyłby swoje szanse na grę w reprezentacji Brazylii.

- Szachtar preferuje sprzedaż piłkarzy do mniejszych zespołów, mogących zaoferować wyższą kwotę, zamiast akceptować propozycje drużyn o większych tradycjach, które jednak nie są w stanie dać aż tyle pieniędzy. Tak było w przypadku Teixeiry, a także w moim. Z własnego doświadczenia wiem, jak trudne są negocjacje z Szachtarem Donieck. Cierpiałem tam przez dwa lata, bo nie chciano zgodzić się na moje odejście - wyjaśnia Willian.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy