Dłuższa przerwa Badii

Dłuższa przerwa Badii fot. Transfery.info
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Piast Gliwice

Gerard Badia będzie pauzował przez najbliższe dwa miesiące.

Hiszpan doznał kontuzji w 22. minucie sobotniego meczu pierwszej kolejki Ekstraklasy z Cracovią, kiedy próbował odebrać piłkę Jaroslavovi Mihalikowi.

27-latek poczuł ból w kolanie, który uniemożliwił mu dalszą grę - za niego na boisku pojawił się Martin Bukata. Na pomeczowej konferencji trener gliwiczan, Dariusz Wdowczyk, zapowiedział, że po weekendzie Badia przejdzie dodatkowe badania, które pozwolą postawić dokładną diagnozę.

Rezonans magnetyczny wykazał, że kapitan Piasta nabawił się urazu kolana. Jak powiedział klubowy lekarz, dr Sławomir Zdonek, Hiszpan niebawem podda się standardowemu zabiegowi, a następnie będzie pauzował przez około dwa miesiące.

- Jesteśmy pełni optymizmu, że to kwestia tygodni i niedługo "Badi" będzie gotowy do gry - powiedział Zdonek.

27-letni pomocnik gra w Piaście od 2014 roku. Ubiegły sezon był dla niego bardzo udany - w 32 meczach zdobył 9 goli, a w marcu został wybrany piłkarzem miesiąca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy