Dostał powołanie do kadry Francji i... zakończył reprezentacyjną karierę

Dostał powołanie do kadry Francji i... zakończył reprezentacyjną karierę
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: FFF, L'Equipe

Jérémy Mathieu kończy występy w barwach narodowych.

32-latek znalazł się w gronie powołanych przez Didiera Deschampsa na październikowe mecze eliminacyjne, ale w nich nie wystąpi. Francuska federacja poinformowała bowiem, że zostanie zastąpiony przez Eliaquima Mangalę.

Oficjalny komunikat nie zdradza powód zmian personalnych w kadrze, ale ujawnia je "L'Equipe". Według dziennika obrońca Barcelony zrezygnował z gry w reprezentacji, chcąc ustąpić miejsca młodszym zawodnikom.

Mathieu, który ma zaledwie pięć występów dla "Trójkolorowych", odbył rozmowę z selekcjonerem, w trakcie której oświadczył, że z racji wieku nie ma większych szans na grę na najbliższym Euro i drużynę należy budować w oparciu o bardziej perspektywicznych piłkarzy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy