Drągowski może wylądować w Anglii. Trzy kluby w natarciu

Drągowski może wylądować w Anglii. Trzy kluby w natarciu fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Źródło: Tuttomercatoweb.com

Tuttomercatoweb.com donosi, że Bartłomiej Drągowski znalazł się na celownikach kilku klubów z Anglii.

Tydzień temu to samo źródło informowało, iż polski bramkarz może przenieść się do Parmy. Jak się okazuje, nie jest ona jedynym zespołem rozważającym jego pozyskanie. Drągowskim mieli zainteresować się działacze West Hamu, którzy śledzili już jego poczynania z trybun, Huddersfield Town oraz Southampton.

Włoscy dziennikarze dodają, że przedstawiciele trzech angielskich klubów skontaktowały się już z Fiorentiną, by zbadać grunt przed przeprowadzeniem potencjalnego transferu i poznać jej oczekiwania.

Drągowski trafił do „Violi” w 2016 roku z Jagiellonii Białystok. Z uwagi na brak szans na regularne występy w jej pierwszym zespole zimą 21-latek udał się na wypożyczenie do Empoli. Od tamtej pory rozegrał 13 meczów w Serie A i zanotował w nich cztery czyste konta.

Z wymienionej trójki w sezonie 2018/2019 najwyższe miejsce w tabeli Premier League zajął West Ham, który uplasował się na dziesiątej lokacie. Bramkarzem „Młotów” jest 34-letni Łukasz Fabiański, który został wybrany piłkarzem roku londyńskiego klubu. Southampton, gdzie gra Jan Bednarek, było szesnaste, a Huddersfield - dwudzieste i spadło z najwyższego angielskiego szczebla.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy