Duża wymiana z udziałem Glika? Polak za ofensywnego zawodnika

Duża wymiana z udziałem Glika? Polak za ofensywnego zawodnika fot. FotoPyk
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Il Messaggero | Radiosei

Jak informują włoskie media, Kamil Glik jest głównym kandydatem do zastąpienia Stefana de Vrija w Lazio.

Wraz z końcem czerwca Lazio opuści Stefan de Vrij, który w stolicy Włoch spędził większość swojej profesjonalnej kariery. Teraz ma związać się z Interem Mediolan. To bardzo duże osłabienie dla zespołu prowadzonego przez Simone Inzaghiego i media zastanawiają się, kto mógłby go zastąpić, wskazując między innymi na Kamila Glika. Przed kilkoma dniami pierwsze informacje na temat zainteresowania 30-latkiem ze strony Włochów podał „France Football”. 

Polaka za swojego wymarzonego kandydata na następcę de Vrija uważa między innymi były zawodnik Lazio, Luigi Corino. Na antenie „Radiosei” mówił ostatnio: „Glik to piłkarz, którego chciałbym zobaczyć w Lazio. On jest bardzo zdeterminowanym piłkarzem, mającym wielkie umiejętności”.

Zgodnie z informacjami „Il Messaggero”, w sprawę zamieszany jest sam Jorge Mendes. Portugalczyk porozumiał się z Lazio w sprawie ewentualnych żądań, co do kwoty odstępnego za Felipe Andersona. Brazylijski ofensywny pomocnik, który znajduje się na celowniku AS Monaco, może odejść ze stolicy Włoch za około 40-45 milionów euro.

Prezydent „Biancocelestich”, Claudio Lotito, obniży swoje żądania, jeśli do transakcji zostanie włączony Kamil Glik. Teraz portugalski agent ma zaproponować Francuzom, by za 25-letniego Andersona  oddali kartę zawodniczą Polaka i 30 milionów euro.

Mendes w ostatnim roku prowadził już negocjacje pomiędzy tymi drużynami, gdy do Księstwa Monako za 30 milionów euro przeprowadził się Keita Baldé Diao. To między innymi wtedy zbudował przyjacielskie relacje ze wspomnianym właścicielem Lazio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy