Duże oczekiwania agenta Erlinga Brauta Haalanda

Duże oczekiwania agenta Erlinga Brauta Haalanda fot. BVB TV
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Cadena SER | Sport

Kataloński „Sport” spekuluje o możliwym transferze Erlinga Haalanda do FC Barcelony. Przeszkodzić mogą w tym wysokie wymagania finansowe, także te stawiane przez agenta piłkarza Mino Raiolę.

Dziennik powołuje się na informacje radia Cadena SER i potwierdza doniesienia wielu innych tytułów z całej Europy, mówiące o istnieniu klauzuli w wysokości 75 milionów euro, po wpłaceniu której Norweg będzie mógł opuścić Borussię Dortmund latem tego roku. 

Już nawet ta suma może okazać się zaporową dla borykającej się z problemami finansowymi „Blaugrany”. W biurach na Camp Nou trwają jednak podobno prace nad tym, by zbudować na następny sezon jak najbardziej konkurencyjny skład, a do tego niezbędne będą wzmocnienia. W programie „Què t'hi jugues” na antenie wspomniane stacji pojawiły się informacje, że temat 21-letniego napastnika naprawdę istnieje.

Poza wspomnianymi 75 milionami euro, liczyć się będzie trzeba też latem z sowitą prowizją. Ma ona wynieść 60 milionów euro, z czego 40 trafi do agenta piłkarza Mino Raioli, a 20 dla ojca zawodnika - Alfa-Inge Haalanda. W sumie kupno Erlinga wiązać się będzie z wydatkiem rzędu 135 milionów euro. Dziennikarze Sportu twierdzą więc, że jeżeli sytuacja finansowa Barcelony nie poprawi się w najbliższych miesiącach, o pozyskanie Norwega może być bardzo trudno.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy