Duże zamieszanie z Herrerą. Zawodnik Manchesteru United odpiera zarzuty

Duże zamieszanie z Herrerą. Zawodnik Manchesteru United odpiera zarzuty fot. Transfery.info
Źródło: BBC

Ander Herrera odniósł się do zarzutów sugerujących, że w trakcie sobotnich derbów pomiędzy Manchesterem United a City celowo splunął na herb rywala.

„Czerwone Diabły” przegrywały po pierwszej połowie z MC 0:2. Już po przerwie podopieczni José Mourinho zdołali wyrwać zwycięstwo „The Citizens”. Dające prestiżową wygraną gole strzelili Paul Pogba (dwie) oraz Chris Smalling.

Już po ostatnim gwizdku równie dużo, co o świetnej drugiej połowie w wykonaniu MU, dyskutowało się o incydencie z Herrerą w roli głównej. Schodzący na przerwę zawodnik „Czerwonych Diabłów” splunął na znajdujący się w drodze do szatni herb City. Wywołało to oczywiście spore poruszenie u sympatyków lidera Premier League.

Klub z Etihad oficjalnie się do tego nie odniósł, ale zdaniem brytyjskich mediów większość jego działaczy uważa, że zachowanie Herrery było celowe. Zarzuty te odpiera jednak zarówno MU, jak i sam zawodnik.

- Ander widział materiał wideo ukazujący ten incydent i jest zawiedziony, że niektórzy sugerują, iż zrobił to specjalnie. To było przypadkowe - powiedział rzecznik prasowy zespołu z Old Trafford.

- Zawsze będę walczył dla mojego klubu, ale szanuję herby innych zespołów - skomentował z kolei całe zamieszanie zawodnik.

Zdaniem BBC angielska federacja nie będzie przyglądać się bliżej temu incydentowi, a co za tym idzie, Herrera nie zostanie ukarany.