Dwóch legionistów niebawem z polskimi paszportami

Dwóch legionistów niebawem z polskimi paszportami
Redakcja
Redakcja
Źródło: Wprost

Roger Guerreiro może otrzymać polski paszport już za dwa tygodnie, informuje internetowe wydanie tygodnika "Wprost". Razem z Brazylijczykiem tego zaszczytu może dostąpić także Serb Aleksandar Vuković. <br><(...)

Roger Guerreiro może otrzymać polski paszport już za dwa tygodnie, informuje internetowe wydanie tygodnika "Wprost". Razem z Brazylijczykiem tego zaszczytu może dostąpić także Serb Aleksandar Vuković.

Wniosek złożony przez Rogera został już ponoć pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Teraz sprawę przejmie Kancelaria Prezydenta, która będzie miała prawo do ostatecznej decyzji.

Z dotychczasowych doniesień wynika, że prezydent Lech Kaczyński został poinformowany o sprawie i jest do niej pozytywnie nastawiony. Nie powinno więc już na tym etapie być żadnych problemów.

Zwykle procedura przyznawania obywatelstwa od tego momentu trwa dwa tygodnie, więc właśnie wtedy Brazylijczyk byłby gotowy do ewentualnego powołania do kadry.

Warto przypomnieć, że pomysł naturalizowania zawodnika z Ameryki Południowej należy do selekcjonera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera.
Więcej na temat: Polska Ekstraklasa

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy