Dwóch zawodników Rakowa Częstochowa na wylocie. Marek Papszun rozpoczyna oczyszczenie

2024-05-29 11:38:58; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Dwóch zawodników Rakowa Częstochowa na wylocie. Marek Papszun rozpoczyna oczyszczenie Fot. Jakub Ziemianin | Raków Częstochowa
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Przegląd Sportowy Onet

W Rakowie Częstochowa dojdzie latem do dużych zmian. Wiele wskazuje na to, że klub opuszczą Łukasz Zwoliński i Adnan Kovačević - wynika z doniesień „Przeglądu Sportowego Onet”.

Raków Częstochowa po odejściu Marka Papszuna nie postawił na żadne duże nazwisko, zastępując go asystentem Dawidem Szwargą. Młody szkoleniowiec w swoim samodzielnym debiucie trenerskim został rzucony na niezwykle głęboką wodę.

33-latek przejął mistrzowską drużynę, którą zasiliła spora grupa nowych zawodników. Mimo udanych momentów nie spełnił oczekiwań. Awans do fazy grupowej Ligi Europy został przysłonięty siódmym miejscem w lidze i sromotną porażką w Pucharze Polski.

Przy Limanowskiego od nowa sprawy musi poukładać Marek Papszun.

Już na swojej pierwszej konferencji po powrocie 49-latek przyznał, że nie wiąże żadnych planów z Sonnym Kittelem. Krzyżyk może pojawić się także przy innych nazwiskach.

„Przegląd Sportowy Onet” informuje, że najprawdopodobniej los Niemca podzielą Łukasz Zwoliński i Adnan Kovačević. 

Pierwszy z nich udanie rozpoczął przygodę pod Jasną Górą, notując pięć trafień w czterech pierwszych spotkaniach. Przez resztę sezonu dołożył na swoje konto tylko trzy gole.

Kovačević na początku rozgrywek otrzymywał regularnie szanse, ale szybko Dawid Szwarga przestał na niego stawiać. Odejście Bośniaka, którego kontrakt wygasa w 2025 roku, nie będzie zatem żadnych zaskoczeniem.

Wracając do Zwolińskiego, to kilka miesięcy temu zainteresowanie jego sprowadzeniem przejawiało tureckie Göztepe.