Dyrektor Benfiki: João Félix nie odejdzie nawet za 100 milionów euro

Dyrektor Benfiki: João Félix nie odejdzie nawet za 100 milionów euro fot. Benfica
Paweł Hanejko
Źródło: Record

Dyrektor wykonawczy Benfiki, Domingos Soares de Oliveira wypowiedział się na temat przyszłości João Félixa.

19-latek przebojem wdarł się do podstawowego składu mistrza Portugalii. Jego pierwszy sezon w barwach Benfiki udowodnił, iż jest to zawodnik obdarzony nieprzeciętnym talentem.

Postawa ofensywnego pomocnika została dostrzeżona przez europejskich krezusów. Poczynaniom Félixa od dłuższego czasu przyglądają się takie kluby jak Real Madryt, Juventus, czy FC Barcelona. Faworytem według mediów jest jednak Manchester City, który może zaoferować za Portugalczyka 100 milionów euro.

Do sprawy postanowił odnieść się dyrektor zarządzający mistrza Portugalii.

- Sprawa jest dla mnie jak najbardziej klarowna. W umowie Félixa mamy klauzulę i jeśli ktoś wpłaci te pieniądze, wtedy pozyska tego zawodnika. W innym razie nie mamy o czym rozmawiać. Ewentualna oferta opiewająca na 100 milionów euro zostanie odrzucona — mówi de Oliveira.

- Sytuacja finansowa klubu jest bardzo solidna. Nic nie zmusza nas do tego, by schodzić z ceny i sprzedawać naszych zawodników po okazyjnych cenach. Każdy z nich ma klauzulę i to one będą kluczowe w każdej ze spraw — kwituje Portugalczyk.

Urodzony w Viseu piłkarz rozegrał w minionym sezonie łącznie 43 spotkania. W tym czasie zdobył 20 goli i zanotował 11 asyst. Kontrakt wiąże go z obecny pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku. Klauzula wykupu zawarta w umowie Félixa ma natomiast opiewać na 120 milionów euro.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy