Dyrektor sportowy Legii Warszawa: Chcemy pozyskać w lecie czterech lub pięciu graczy

Dyrektor sportowy Legii Warszawa: Chcemy pozyskać w lecie czterech lub pięciu graczy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Radosław Kucharski udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat planów transferowych warszawskiej Legii.

Po zdobyciu tytułu mistrza Polski nikt w Warszawie nie zamierza popadać w samozachwyt. Wręcz przeciwnie. Władze są zdeterminowane do tego, by wywalczyć awans do europejskich pucharów.

Jeśli jednak ma do tego dojść, to zespół potrzebuje wzmocnień. O tym też wspominał w wywiadzie dla oficjalnej klubowej strony dyrektor sportowy Legii, Radosław Kucharski.

- Myślę, że poza Filipem Mladenoviciem, który jest już z nami, będziemy chcieli pozyskać w lecie czterech lub pięciu nowych piłkarzy. Mamy nadzieję, że będą oni dla nas wartością dodaną i podniosą ogólną jakość w drużynie - powiedział.

Odniósł się on także do tego, jak wyglądała praca pionu sportowego w trakcie pandemii koronawirusa.

- Pomimo tego, że była pandemia, to mieliśmy pełne ręce roboty. Skauting wykonał niesamowitą pracę, którą wszyscy zobaczą za pół roku. Zrobiliśmy kompletną podstawę do tego, by klub był dużo mocniejszy w nadchodzącym czasie. To będzie widoczne za kilka okienek - dodał.

Kucharski został również zapytany o transfery gotówkowe wewnątrz Ekstraklasy. W zimie bowiem Legia pozyskała w taki sposób Bartosza Slisza.

- Jeżeli dany klub ma możliwość sprzedaży swojego piłkarza do ligowego rywala bądź zagranicę, to z reguły wybiera to drugie. U nas zespoły nie chcą wzmacniać rywali - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy