Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku

Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku fot. Śląsk Wrocław
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: David Balda [Twitter]

David Balda podsumował mecz Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa w Ekstraklasie (1:1).

W niedzielę doszło do konfrontacji lidera tabeli Ekstraklasy z aktualnym mistrzem Polski. Spotkanie we Wrocławiu lepiej zaczęło się dla zespołu Rakowa Częstochowa, który objął prowadzenie po bramce Sonny'ego Kittela. Po przerwie odpowiedział na nią Piotr Samiec-Talar i skończyło się na remisie 1:1.

Taki rezultat oznacza, że Śląsk ma obecnie na koncie 37 punktów. Druga Jagiellonia Białystok traci do niego cztery „oczka”, a czwarty Raków - osiem.

Starcie z częstochowianami na Twitterze podsumował dyrektor sportowy klubu z województwa dolnośląskiego David Balda, doceniając klasę rywala.

„Remis z mistrzem! ... muszę przyznać, że Raków to obecnie najmocniejszy zespół, z którym graliśmy w tym roku. Drużyna jest świetnie zorganizowana i posiada bardzo dobrych zawodników o indywidualnej jakości...

Po pierwszej połowie byliśmy w miarę spokojni i pozytywni. Wiedzieliśmy, że byliśmy zbyt pasywni w pierwszej połowie, ale jeśli zagramy odważnie w tej drugiej, szansa na wyrównanie przyjdzie, przyszła i skorzystaliśmy z niej...

Każdy z zespołów popełnił jeden indywidualny błąd, dlatego wynik zakończył się remisem. Jestem dumny z postępu, jaki zrobiliśmy od czerwca. Raków ma już ustalony styl i pracuje nad koncepcją od 6-7 lat, my wciąż jesteśmy na początku, ale jak widać, jesteśmy na właściwej ścieżce...

Do końca rundy pozostały nam jeszcze dwa mecze, potrzebujemy dobrego odpoczynku, wyleczenia kontuzji i być silnymi mentalnie, aby unikać żółtych kartek...” - napisał działacz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy