Džeko zostaje w Romie. Nowa umowa

Džeko zostaje w Romie. Nowa umowa fot. AS Roma
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere dello Sport

Edin Džeko jest gotów na pozostanie w AS Romie. Wkrótce powinien parafować nowy kontrakt.

W letnim oknie transferowym Bośniak był rozchwytywany przez różne zespoły. Pytały o niego między innymi takie tuzy jak Juventus czy Inter Mediolan.

Do żadnej transakcji z jego udziałem ostatecznie nie doszło, dlatego też wspólnie z agentem doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie podpisanie nowej umowy z obecnym pracodawcą.

Od kilku dni prowadzono rozmowy w tej sprawie i zdaniem włoskiej prasy konsensus jest naprawdę bardzo blisko. W ciągu kilku najbliższych dni kontrakt powinien zostać podpisany.

Na jego mocy 34-latek będzie reprezentował barwy stołecznego klubu do 30 czerwca 2023 roku. Ponadto będzie mógł liczyć na roczne zarobki rzędu dwóch i pół miliona euro. Do tego mają dojść premie uzależnione od indywidualnych dokonań zawodnika.

Urodzony w Sarajewie piłkarz trafił do stolicy Włoch z Manchesteru City latem 2015 roku. Od tamtej pory rozegrał w szeregach Romy 224 mecze. Strzelił w nich 106 bramek i zanotował 50 asyst.

Jego obecna umowa jest ważna do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy