Džeko zostaje w Romie. Nowa umowa

Džeko zostaje w Romie. Nowa umowa fot. AS Roma
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere dello Sport

Edin Džeko jest gotów na pozostanie w AS Romie. Wkrótce powinien parafować nowy kontrakt.

W letnim oknie transferowym Bośniak był rozchwytywany przez różne zespoły. Pytały o niego między innymi takie tuzy jak Juventus czy Inter Mediolan.

Do żadnej transakcji z jego udziałem ostatecznie nie doszło, dlatego też wspólnie z agentem doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie podpisanie nowej umowy z obecnym pracodawcą.

Od kilku dni prowadzono rozmowy w tej sprawie i zdaniem włoskiej prasy konsensus jest naprawdę bardzo blisko. W ciągu kilku najbliższych dni kontrakt powinien zostać podpisany.

Na jego mocy 34-latek będzie reprezentował barwy stołecznego klubu do 30 czerwca 2023 roku. Ponadto będzie mógł liczyć na roczne zarobki rzędu dwóch i pół miliona euro. Do tego mają dojść premie uzależnione od indywidualnych dokonań zawodnika.

Urodzony w Sarajewie piłkarz trafił do stolicy Włoch z Manchesteru City latem 2015 roku. Od tamtej pory rozegrał w szeregach Romy 224 mecze. Strzelił w nich 106 bramek i zanotował 50 asyst.

Jego obecna umowa jest ważna do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy