Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł

Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł fot. El Chiringuito [Twitter]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Toni Juanmartí [Twitter] | Víctor Navarro [Twitter] | Javi Miguel [Twitter] | Gerard Romero [Twitter]

Xavi spotkał się w środę z władzami Barcelony. W krótkim czasie pojawiło się sporo informacji na ten temat.

W styczniu Xavi zapowiedział swoje odejście z Barcelony po finiszu sezonu. Szkoleniowiec wypowiedział się na ten temat jednoznacznie i wydawało się, że sprawa jest zamknięta. Z czasem media z Półwyspu Iberyjskiego zaczęły jednak sugerować, iż możliwy jest zwrot, a władze mistrza Hiszpanii na czele z Joanem Laportą chcą przekonać 44-latka do pozostania na Camp Nou.

Toni Juanmartí jeszcze przed środowymi rozmowami przekazał, że bardziej prawdopodobne jest odejście Xaviego.

Już po tym trener zjawił się razem z dyrektorem sportowym klubu Deco na obiektach sportowych klubu mimo dnia wolnego drużyny. Z doniesień Víctora Navarro wynika, że panowie rozmawiali ze sobą przez ponad godzinę. Zdaniem Javiego Miguela działacz poprosił Hiszpana o dwie zmiany w sztabie szkoleniowym, na co ten się nie zgodził.

Po wszystkim obaj udali się do domu Laporty, co oczywiście nie uszło uwadze hiszpańskich dziennikarzy. Na miejscu jest również między innymi wiceprezes klubu Rafael Yuste.

Panuje przekonanie, że w trakcie tego spotkania zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie tego, czy Xavi będzie prowadził drużynę w nowym sezonie. 

W międzyczasie Gerard Romero zasygnalizował, że jeśli strony się rozstaną, FC Barcelona będzie dążyła do zatrudnienia kogoś z zewnątrz i wbrew ostatnim doniesieniom prowadzący rezerwy Rafael Márquez nie będzie faworytem.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy