Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników”

Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Oriental Sport Daily

Éder odniósł się w krytyczny sposób do decyzji podjętej przez grupę Suning o zaprzestaniu finansowania zespołu Jiangsu i co za tym idzie wycofaniu go z rywalizacji w Chinese Super League.

Azjatycki klub, mający swoją siedzibę w mieście Nankin, świętował nie tak dawno wywalczenie pierwszego w swojej historii mistrzostwa kraju i miał wkrótce rozpocząć przygotowania do startu w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Niestety nic takiego nie nastąpi, ponieważ grupa Suning, sponsorująca drużynę, postanowiła w trybie natychmiastowym wycofać się z dalszego finansowania Jiangsu FC, aby w obliczu panującego kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa skupić się na swojej głównej działalności.

W wyniku wykonanego kroku aktualny mistrz Chin zniknął z piłkarskiej mapy i pozostawił piłkarzy oraz wszystkich pracowników bez pensji z dnia na dzień. Ponadto zalegał im już wcześniej z wypłatą należnych pieniędzy.

Złości z zaistniałego faktu nie ukrywa Éder, jeden z zagranicznych zawodników związanych z klubem, który na łamach „Oriental Sport Daily” odniósł się w krytyczny sposób do zachowania przedstawicieli grupy Suning.

- Suning zaprzestało inwestycji w piłkę nożną i zlekceważyło wszystkich pracowników klubu. Po prostu zostawili nas bez wynagrodzenia i w dodatku uniemożliwili grę w innych zespołach. Zrobiliśmy fantastyczną rzecz dla całej Suning Group, ale w żadnym stopniu nie otrzymaliśmy w zamian takiego szacunku, na jaki zasłużyliśmy. Jestem w stanie zrozumieć to, że ta firma może zbankrutować, ale przez kilka miesięcy siedzieliśmy zamknięci w hotelach, żeby ją rozsławiać, a w zamian nie dostaliśmy nic. Dyrektor sportowy od początku był kłamcą. Nie dostaliśmy nic, z tego co nam obiecał - grzmiał 34-latek, który trafił do Chinese Super League z Interu Mediolan, który jest także sponsorowany przez wspomniany podmiot.

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, aby „Nerazzurri” mieli znaleźć się w identycznej sytuacji co Jiangsu FC, ale z pewnością włoski gigant musi znaleźć nowego inwestora, aby pozostać konkurencyjną marką na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy