Ellyes Skhiri otwarty na odejście z 1.FC Köln. Latem chciało go kilka większych klubów

Ellyes Skhiri otwarty na odejście z 1.FC Köln. Latem chciało go kilka większych klubów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

1.FC Köln w trakcie letniego okna transferowego wyceniło Ellyesa Skhiriego na 15 milionów euro. Tyle nie były skłonne zapłacić AC Milan, West Ham United, Atalanta czy AS Roma, które wykazywały nim zainteresowanie. Gracz nie wyklucza jednak, że niebawem i tak zmieni klub.

Defensywny pomocnik uchodzi za jednego z lepszych piłkarzy na swojej pozycji w Bundeslidze. Przez dwa ostatni sezony miał on zapewnione miejsce w podstawowym składzie „Kozłów” i nie inaczej wygląda to teraz.

Nie zmienia to jednak faktu, że w ostatnich tygodniach 26-latek cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony innych klubów. Chciała go chociażby Fiorentina.

– Pojawiło się zainteresowanie z różnych klubów. Ostatecznie jednak żaden z nich nie był skłonny zapłacić tego lata takiej kwoty, jakiej oczekiwał mój klub – wyjaśnił w rozmowie z „Bildem”.

1.FC Köln za gracza z dwuletnim kontraktem oczekiwało 15 milionów euro. Za rok, a nawet wcześniej, gdy ekipy ponownie się po niego zgłoszą, ta kwota powinna być niższa.

– Nie mogę przewidzieć, kiedy i czy w ogóle dojdzie do transferu. Moja sytuacja na pewno wyjaśni się latem, ponieważ mój kontrakt wygasa w 2023 roku, więc albo go przedłużę, albo zmienię klub – rzekł.

Ellyes Skhiri to 38-krotny reprezentant Tunezji, który przed przyjazdem do Niemiec bronił barw Montpellier. W samej Ligue 1 uzbierał on 123 występy, a w obecnych zawodach ma on swoim koncie już pięć spotkań i gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową Serie A: 57 interesujących zawodników z wygasającymi latem umowami Serie A: 57 interesujących zawodników z wygasającymi latem umowami Richarlison nastawiony na odejście z Evertonu. Możliwy hit transferowy Richarlison nastawiony na odejście z Evertonu. Możliwy hit transferowy Kylian Mbappé ma najpierw poinformować o odejściu z PSG bez podawania nazwy nowego klubu Kylian Mbappé ma najpierw poinformować o odejściu z PSG bez podawania nazwy nowego klubu Bartłomiej Drągowski odchodzi z Fiorentiny. Zagra w Premier League Bartłomiej Drągowski odchodzi z Fiorentiny. Zagra w Premier League Pedro Tiba o krok od hitowego transferu w ramach Ekstraklasy Pedro Tiba o krok od hitowego transferu w ramach Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Powołania Czesława Michniewicza na mecze Ligi Narodów. Aż 39 nazwisk! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Powołania Czesława Michniewicza na mecze Ligi Narodów. Aż 39 nazwisk! [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy